Sennik Sen o tajemnych pokojach

Sen o tajemnych pokojach

Sen o tajemnych pokojach

Czasami przydarza nam się sen, w którym chodząc po jakimś budynku, nawet dobrze nam znanym, nagle natrafiamy na pomieszczenie, którego do tej pory w nim nie było lub nie spodziewaliśmy się na nie natrafić akurat w tym budynku.

Często pokój taki prowadzi do całkiem innego świata, który jesteśmy w stanie poznać lub który jest dla nas zakryty. Co to może oznaczać i jaki może mieć związek z naszym realnym życiem?

Interpretowanie snów o tajemnych pokojach

Pomieszczenia znajdujące się w budynku, który możemy utożsamiać z domem, oznaczają różne aspekty naszej osobowości. Jeśli więc śnimy, że nieoczekiwanie odkrywamy jakieś nowe pomieszczenie i jest to dla nas zdecydowanie miła niespodzianka, może to oznaczać, że mamy w sobie wielki potencjał, musimy go tylko w sobie odkryć, co może od nas wymagać wiele wysiłku, który jednak powinniśmy ponieść. Jeśli zaś odkrywamy pomieszczenie, które budzi w nas negatywne uczucia, na przykład lęk, jest to znak, że jest w naszym życiu coś, jakieś sytuacje czy emocje, które nieświadoma część naszego umysłu postrzega jako zagrożenie, lepiej więc, byśmy nie próbowali tego zgłębić.

Interpretowanie snów o tajemnych pokojach według Freuda

Freud wszelkie pomieszczenia znajdujące się w budynkach uważał za symbole kobiet, a przejścia z jednego pokoju do drugiego uważał za nawiązania seksualne.

Interpretowanie snów o tajemnych pokojach według Junga

Jung uważał tajemne pokoje za dowód, iż w osobie śniącej znajdują się siły i zdolności, których istnienia do tej pory nie miała ona świadomości, a by je odkryć, musi podjąć odpowiednie działania polegające na zgłębianiu tajników swojej jaźni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.