Sennik Sen o spóźnieniu się na samolot lub pociągSen o spóźnieniu się na pociąg

Sen o spóźnieniu się na pociąg

Motyw spóźnienia na jakiś środek lokomocji pojawia się w naszych snach dość często, zwykle w bardzo nieprzyjemnym dla nas kontekście, w którym mimo iż robimy wszystko, by zdążyć na pociąg czy samolot, wszystko sprzysięga się przeciwko nam i nie mamy szans zdążyć.

Przyczyny tego są różne, od zgubienia drogi, przez rozmaite utrudnienia, aż po dziwaczne, nierealne przyczyny, ale i tak liczy się tylko zakończenie snu, podczas którego czujemy się ogromnie sfrustrowani i źli. Warto, byśmy wiedzieli, jakie znaczenie ma tego rodzaju sen, zwłaszcza jeśli zdarza nam się on stosunkowo często.

Interpretowanie snów o spóźnieniu się na samolot lub pociąg

Jeśli śni nam się, że spóźniliśmy się na środek lokomocji, którym mieliśmy odbyć podróż, jest to symbol straconej przez nas okazji. Uczucia, jakich doznajemy, są identyczne w obu przypadkach, i sennym, i rzeczywistym, są to bowiem: frustracja, złość na samego siebie, poczucie niesprawiedliwości jeśli było to niezależne od nas i stale rozmyślamy o tym, co nas ominęło i jakie będą tego dla nas konsekwencje.

Interpretując sen o spóźnieniu się na jakieś połączenie, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego powodu się spóźniliśmy, zwłaszcza jeśli było to z naszej winy, bowiem bezpośrednio odnosi się to do naszego życia. Jeśli na przykład śni nam się, że spóźniliśmy się na pociąg, bo wyświadczaliśmy komuś jakąś przysługę, jest to niezawodnie sygnał od naszej podświadomości, że na jawie zanadto zaprzątamy sobie głowę cudzymi sprawami zamiast zająć się własnymi i teraz już stanowczo powinno się to zmienić jeśli nie chcemy wiele stracić z tego powodu. Kiedy zaś śni nam się, że nie możemy znaleźć właściwego pociągu czy samolotu, może to oznaczać, że naszym największym problemem jest nasz wewnętrzny lęk i blokady, które uniemożliwiają nam rozwiązanie jakiejś konkretnej sprawy lub podjęcie istotnej dla naszego życia decyzji. Może to również oznaczać, że nie mamy pojęcia, jak zdobyć coś, czego dla siebie pragniemy i co może dać nam szczęście, albo przynajmniej teraz tak nam się wydaje.

Interpretowanie snów o spóźnieniu się na samolot lub pociąg według Freuda

Freud uważał tego rodzaju sny za dowód, iż śniący obawia się śmierci, a jednocześnie ma świadomość jej nieuchronności, co jest przeznaczeniem każdego człowieka. Zmierzanie na określony środek transportu uważał za symbol zmierzania człowieka do śmierci, zatem spóźnienie się na pociąg czy samolot ma pozytywny wydźwięk, zapowiadający, że śniący na razie jeszcze nie umrze.

Interpretowanie snów o spóźnieniu się na samolot lub pociąg według Junga

Jung uważał zmierzanie do jakiegoś środka lokomocji za symbol zdążania osoby śniącej do samorealizacji, zaś przegapienie owego środka postrzegał jako oznakę, że śniący przegapi lub już przegapił szansę na lepsze poznanie samego siebie i zgłębienie tajników swojej jaźni.

[Głosów: 1   Average: 3/5]
Ocena znaczenia snu Sen o spóźnieniu się na samolot lub pociąg w senniku.

3 komentarze

  1. Aneta
  2. Marcin

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.