Sennik Sen o popełnieniu przestępstwaSen o przestępstwie

Sen o przestępstwie

Sny o popełnieniu przestępstwa nie są niczym dziwnym i nie powinny nas szokować, nawet jeśli jesteśmy ludźmi praworządnymi i jesteśmy przekonani co do tego, że w prawdziwym życiu nigdy byśmy czegoś takiego nie zrobili.

Czasami każdy z nas może śnić, że dopuszcza się kradzieży czy nawet atakuje lub zabija kogoś, ale nie znaczy to wcale, że są w nas jakieś utajone, mroczne instynkty, gdyż wszystko to ma wyłącznie symboliczne znaczenie.

Interpretowanie snów o popełnieniu przestępstwa

Kiedy sny tego rodzaju pojawiają się u nas, może to oznaczać, że na jawie podświadomie lub świadomie czujemy, że mamy zbyt małą kontrolę nad własnym życiem i swoimi zachowaniami. Może to wynikać na przykład z kompletnego zdominowania nas przez kogoś albo też z tego, że sami boimy się podejmować samodzielne decyzje, dlatego cedujemy to na kogoś, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że ta sytuacja zdecydowanie powinna się zmienić. Sny te mogą też oznaczać, że na jawie rywalizujemy z kimś, komuś czegoś zazdrościmy lub też obawiamy się kogoś, kto ma nad nami przewagę, na przykład w tym sensie, że wie o nas coś ważnego i może to wykorzystać przeciwko nam.

Kiedy śni nam się, że popełniamy przestępstwo, atakując jakąś konkretną osobę, może to oznaczać, że posiadamy w sobie jakieś niepożądane czy uciążliwe dla nas emocje, skłonności czy aspekty naszej psychiki, które chcemy z siebie wykorzenić i całkowicie o nich zapomnieć. Gdy we śnie czujemy ulgę po zaatakowaniu danej osoby, jest to znak, że już niebawem uda nam się doznać jej także na jawie, gdyż odkryjemy złe rzeczy, które nas dręczą i będziemy mogli się ich pozbyć.

Jeśli śni nam się, że po popełnieniu przestępstwa prześladują nas wyrzuty sumienia i odczuwamy lęk, oznacza to, że na jawie obawiamy się, że inni dowiedzą się na nasz temat czegoś, co chcemy ukryć przed całym światem. Gdy zaś ponosimy we śnie karę za coś złego, czego się dopuściliśmy, jest to sygnał, że obawiamy się, że będziemy musieli zapłacić za jakiś swój czyn lub że nienawidzimy kogoś na jawie, z kim mamy styczność bądź żywimy w stosunku do tej osoby jakieś inne, zdecydowanie negatywne uczucia.

Gdy śni nam się, że popełniamy przestępstwo, atakując kogoś, powinniśmy dokładnie zanalizować daną postać, nie tylko w tym kontekście, czy przypomina nam ona kogoś, kogo znamy na jawie, ale też, jakie budzi w nas uczucia, jaka jest ogólna sytuacja, tzn. dlaczego chcemy zrobić jej krzywdę i jak czujemy się w kontekście całej tej sytuacji. Najprawdopodobniej bowiem znajdziemy poprzez to odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę dręczy nas na jawie i od czego tak bardzo chcemy się uwolnić.

Interpretowanie snów o popełnieniu przestępstwa według Freuda

Freud uważał, że popełnianiu przestępstwa we śnie to dowód na to, iż osoba śniąca naprawdę żywi takie pragnienia czy życzenia na jawie, ale nie przyznaje się do nich przed samym sobą i dopiero we śnie mogą one wydostać się na światło dzienne.

Interpretowanie snów o popełnieniu przestępstwa według Junga

Jung uważał, że podobne sny są wyrazem mrocznej strony psychiki osoby śniącej, która jest właściwa każdemu człowiekowi, dlatego każdy musi ją w sobie zaakceptować, ponieważ bez tego nigdy nie będzie w stanie osiągnąć naprawdę wysokiego stopnia rozwoju duchowego i psychicznego.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o popełnieniu przestępstwa w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.