Sennik Sen o palcach lub dłoniachSen o rękach/palcach

Sen o rękach/palcach

Palce i dłonie pojawiają się w naszych snach stosunkowo często, choć nie zawsze zwracamy na ten symbol należytą uwagę, uważając zazywczaj, że nie ma to większego znaczenia, bo śnimy o tym tylko dlatego, że dłonie są jednymi z naszych najważniejszych części ciała i trudno się bez nich obyć. Poniekąd jest to prawda, ale nie oznacza to wcale, że nie mają swej symboliki, dlatego też nie powinniśmy przechodzić nad snami, w których się pojawiają, obojętnie, lecz koniecznie musimy je zinterpretować.

Kiedy śnią nam się palce czy dłonie, zazwyczaj nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością, co znaczy, że części te śnią nam się w nietypowej postaci, na przykład o dziwnych rozmiarach czy w jakiś sposób wyglądają zupełnie nietypowo. Mogą też być szczególnie wyeksponowane, na przykład poprzez nadmierną czy niepasującą do sytuacji gestykulację, byśmy na pewno zwrócili na nie uwagę we śnie. Jednak zdecydowanie największe wrażenie robią na nas dłonie czy palce zranione, związane czy skute kajdankami, czy nawet odcięte bądź też może śnić nam się, że tracimy palce czy dłonie, czy to wskutek jakiegoś wypadku, czy egzekucji.

Interpretowanie snów o palcach lub dłoniach

Dłonie w naszym śnie mogą nawiązywać do obecności Boga w naszym życiu, jego błogosławieństwa i wszelkiego dobra, jakie nam zsyła, ale też jego niepodzielnej władzy. Symbolizują również naszą kreatywność, niezależność i wszelkie działanie.

Kiedy śnią nam się dłonie albo palce, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakiej pozycji się znajdują. Jeśli na przykład śnią nam się dłonie złożone na sercu, jest to znak, że na jawie żywimy do kogoś miłość i obdarzamy tę osobę całkowitym zaufaniem. Klaszczące dłonie oznaczają akceptację czegoś i zadowolenie z tego. Gdy śnią nam się dłonie zaciśnięte pięści, jest to znak, że na jawie tłumimy w sobie jakieś emocje, zacięliśmy się w gniewie lub też czujemy w sobie agresję, którą staramy się stłumić, więc na razie nie znajduje ona ujścia. Gdy śni nam się, że podpieramy dłońmi boki, oznacza to, że na jawie jesteśmy dumni i nigdy nie chcemy być od kogoś zależni. Jeżeli śni nam się dłoń zasłaniająca usta, wskazuje to na jakiś sekret, zaś dłoń głaszcząca coś lub kogoś to symbol dobrych uczuć i czułości.

Jeśli we śnie mamy czyste dłonie, jest to znak, że na jawie żywimy czyste intencje i jesteśmy uczciwi, gdy zaś mamy brudne dłonie, wskazuje to na naszą niesprawiedliwość i zakłamanie. Zaniedbane dłonie pojawiające się w naszym śnie to sygnał od naszej podświadomości, że w rzeczywistym życiu jesteśmy zbyt mało skupieni na zaspokajaniu naszych potrzeb emocjonalnych i zdecydowanie powinniśmy to zmienić, a poprawi się jakość naszego życia.

Jeżeli śnią nam się zranione czy w jakiś sposób unieruchomione dłonie, może to oznaczać, że na jawie znajdujemy się w sytuacji, w której czujemy się bezradnie lub też przeżywamy właśnie niemoc twórczą. Jeśli śnimy o dłoniach zakutych w kajdanki, oznacza to, że nie mamy kontroli nad naszym życiem. Może to również wskazywać na naszą uległość w sferze seksualnej lub oznaczać, że chcemy komuś ulec. Jeżeli we śnie straciliśmy dłonie, może to być znak, że nie mamy sił i energii na dalsze wysiłki i koniecznie musimy dać sobie czas na odpoczynek.

Kiedy śnią nam się skaleczone palce, oznacza to, że mamy problem z zadbaniem o wszystkie nasze sprawy, podejmujemy błędne decyzje lub na jawie odczuwamy boleśnie jakąś stratę. Jeśli we śnie straciliśmy w jakiś sposób palec, jest to sygnał, że czujemy się przez kogoś porzuceni albo odtrąceni przez otoczenie i jest nam z tym bardzo źle, ale nie jesteśmy w stanie zmienić tej sytuacji.

Interpretowanie snów o palcach lub dłoniach według Freuda

Freud uważał dłonie za symbol falliczny, zwłaszcza jeśli są one dużych rozmiarów. Prawą dłoń uważał za symbol prawdy, słuszności, sprawiedliwości, porządku i heteroseksualizmu, zaś lewą utożsamiał z przestępczymi skłonnościami, perwersjami, wszelkimi odchyleniami i homoseksualizmem.

Interpretowanie snów o palcach lub dłoniach według Junga

Jung uważał, że prawa dłoń to symbol męskości i aktywności, zaś lewa to symbol żeńskości i bierności.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o palcach lub dłoniach w senniku.

4 komentarze

  1. Lena128
  2. Se
  3. Jolanta

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.