Sennik Sen o nagościSen o nagości

Sen o nagości

Sny o nagości zwykle wywołują w nas poczucie zażenowania i wstydu, które mamy zakodowane od dzieciństwa. Często są więc dla nas prawdziwą męką i z ulgą budzimy się, konstatując, że wydarzenia te rozegrały się tylko w naszym śnie.

Jest to ważny symbol zwłaszcza we śnie osób, które na co dzień są wstydliwe i powściągliwe, gdyż nawiązuje to do ich obaw i emocji, choć oczywiście wszystko uzależnione jest od tego, w jakim kontekście nagość pojawia się w naszym śnie i jakie szczegóły towarzyszą temu symbolowi.

Interpretowanie snów o nagości

Przy interpretacji snu, w którym sami jesteśmy nadzy przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób do tego podchodzimy we śnie my sami oraz jak na naszą nagość reaguje otoczenie, często bowiem śni nam się mniej więcej ten sam motyw, w którym znajdujemy się nago wśród innych ludzi i czujemy się z tym ogromnie niekomfortowo.

Kiedy zaś śni nam się, że jesteśmy nadzy, ale nie jest to dla nas żadne problem i czujemy się z tym zupełnie dobrze, oznacza to, że na jawie chcielibyśmy, by inni zwracali na nas większą uwagę zamiast nas ignorować i bagatelizować to, co mamy im do zaprezentowania.

Może to też oznaczać, że chcemy poznać nagą prawdę w jakiejś sprawie, przeważnie bardzo dla nas ważnej, która na razie pozostaje dla nas zagadką lub jest zagmatwana. Ponadto kiedy śni nam się, że jesteśmy nadzy, niekoniecznie w tłumie, może to oznaczać, że w realnym życiu czujemy się bezradni z jakiegoś powodu, ale też jesteśmy naiwni, szczerzy bądź też czujemy się czymś zażenowani.

I wreszcie, sen ten może sygnalizować, że nie jesteśmy przygotowani do ujawnienia się z jakimiś swoimi uczuciami lub po prostu obawiamy się to zrobić, odkryć się przed kimś całkowicie. Nagość może również oznaczać, że obecnie zmieniamy swą tożsamość i nie zdążyliśmy jeszcze zbudować sobie nowej, jesteśmy więc w pewnym sensie „nadzy”.

Nagość we śnie może mieć również nawiązania seksualne i na przykład sygnalizować, że wyzbyliśmy się dawnych zahamowań i jesteśmy gotowi na podjęcie jakichś działań w tej materii. Gdy śnimy, że pływamy nago, może to zapowiadać, że niebawem zaangażujemy się w romans, który będzie dla nas źródłem wielu emocji, niekoniecznie tylko pozytywnych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o nagości w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.