Sennik Sen o lustrzeSen o lustrze

Sen o lustrze

Lustro to ważny symbol senny, ponieważ na jawie pokazuje nam, jak wyglądamy naprawdę, co nie zawsze nam się podoba, zaś we śnie może nam pokazać znacznie więcej.

Niejednokrotnie śni nam się, że zaglądamy do lustra i widzimy swoje odbicie nietypowe – zniekształcone, wyglądające zupełnie inaczej niż w rzeczywistości czy też zamiast naszego odbicia, ukazuje nam się coś całkowicie innego, co wprawia nas w stan niepewności i dezorientacji.

Interpretowanie snów o lustrze

Lustro w naszym śnie jest symbolem posiadanej przez nas wiedzy i samoświadomości, ale może też nawiązywać do prawdy (ponieważ ją ukazuje), samorealizacji i innych ważnych czynników związanych z naszą osobą. Nieraz także może pokazywać nasze przeznaczenie i symbolizować naszą chęć poznania przeszłości czy też zgłębienia jakichś prawd dotyczących naszego życia. Lustro może też odbijać nasze złe nastroje, niepokoje oraz wszelkie refleksje, jakie żywimy na własny temat. Kiedy więc śni nam się, że patrzymy w lustro, może to oznaczać, że sami nie do końca wiemy, kim i jacy jesteśmy i pragniemy poznać naszą tożsamość.

Chcemy poznać swe wady i zalety, gdyż obraz, jaki na co dzień mamy we własnych oczach, może nie być pełny ani obiektywny. Może to też oznaczać, że pragniemy na nowo wykreować swą osobowość i ukazać się naszemu otoczeniu jako zupełnie inni ludzie, czego powody mogą być różne i musimy doszukiwać się ich w naszej sytuacji życiowej. I wreszcie, patrząc w lustro możemy poszukiwać motywacji naszych działań, odpowiadając sobie na pytanie, dlaczego zachowujemy się tak, a nie inaczej lub próbując usprawiedliwić czyny, do których zasadności lub właściwości nie jesteśmy przekonani.

Gdy śni nam się rozbite lustro, może to być symbol niewłaściwego wyobrażenia, jakie mamy na własny temat i pozbycia się go, co może nastąpić z rozmaitych przyczyn, może z naszej własnej inicjatywy. Zamglone lustro sygnalizuje, że czujemy się niepewnie myśląc o naszej przyszłości i obawiamy się tego, jak będzie wyglądało nasze życie za jakiś czas.

Według wierzeń ludowych, sny, w których przeglądamy się w lustrze to znak, że na jawie mamy jakieś problemy zdrowotne, których możemy jeszcze nie odczuwać fizycznie, ale jedynie podświadomie. Rozbicie lustra może natomiast zwiastować zachorowanie na jakąś chorobę psychiczną – osobowość i umysł rozpada się na kawałki, tak samo jak rozbite lustro.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o lustrze w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.