Sennik Sen o książceSen o książce

Sen o książce

Książki są nieodłącznymi atrybutami naszego życia, nawet jeśli niekoniecznie lubimy czytać czy też nie robimy tego z innego powodu, na przykład z braku czasu.

Dlatego też nierzadko pojawiają się w naszych snach, w bardzo różnych wariantach, które warto zanalizować, bowiem może się okazać, że dany symbol może nam wiele powiedzieć na temat naszego życia i nas samych.

Interpretowanie snów o książce

Książka jest uniwersalnym symbolem mądrości, wiedzy oraz wszelkich informacji, gdyż zazwyczaj czerpiemy z nich wiedzę o świecie i były jej podstawowym źródłem od wieków nim pojawiły się nowsze formy. W naszym śnie książka może symbolizować wiedzę o nas samych, którą jesteśmy w stanie zgłębić, co może mieć dla nas większe znaczenie niż nam się wydaje.

Książka może też być księgą podsumowującą nasze dotychczasowe życie i dokonania, czym może zmuszać nas do refleksji nad tym, jak wygląda nasze życie i czy nie powinniśmy przypadkiem zaprowadzić w nim jakichś znaczącym zmian. Przy interpretacji musimy również zwrócić uwagę na stan, w jakim jest książka, bowiem to też może być bardzo ważne dla całej analizy. Gdy w naszym śnie pojawia się książka zniszczona, z postrzępionymi brzegami czy podarta, jest to symbol naszej przeszłości, która nie powinna nas zbyt mocno zaprzątać. Nowa książka zapowiada zaś nowy etap w naszym życiu, który może nadejść niebawem lub który już się dla nas rozpoczął.

Jeśli śnimy o pięknej, bogato zdobionej książce, jest to dla nas dobry omen, zwiastujący coś pozytywnego, co niebawem powinno zagościć w naszym życiu.

Kiedy śni nam się, że znajdujemy książki w jakichś zakamarkach albo nietypowych miejscach, jest to znak, że na jawie poszukujemy mądrości, ale na próżno, gdyż na razie nie możemy jej znaleźć. Książki takie mogą też jednak symbolizować nasze tajemnice lub sekrety, które mają przed nami osoby z naszego otoczenia.

Gdy we śnie czytamy książkę, oznacza to, że pragniemy poszerzać swoją wiedzę i poznać zakamarki naszego nieświadomego umysłu. Kiedy śni nam się, że zamykamy książkę i odkładamy ją, jest to znak, że właśnie zamknęliśmy jakiś etap w naszym życiu lub też nie jesteśmy w stanie pogodzić się z czymś, co miało lub obecnie ma miejsce w rzeczywistości. Symbol ten może również sygnalizować, że obawiamy się dowiedzieć się czegoś na własny temat.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o książce w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.