Sennik Sen o krwiSen o krwi

Sen o krwi

Bez krwi nie da się żyć i czasem nawet przypisuje się jej magiczne właściwości. Dlatego też używano jej do składania ofiar bogom i bóstwom, a także stosowano rytuał braterstwa krwi.

Również w naszych snach krew ma duże znaczenie i nigdy nie powinniśmy bagatelizować tego symbolu, bez względu na to, w jakim kontekście pojawia się on w naszym śnie, nawet jeśli wydaje nam się, że jest to kompletnie nieważne.

Sny o krwi mogą mieć różny przebieg, od całkiem zwyczajnych, takich jak zranienie się czy krwawienie menstruacyjne, po dziwne, takie jak picie krwi czy mordowanie kogoś. Zwłaszcza ten ostatni motyw zwykle mocno przemawia nam do wyobraźni, także dlatego, że najczęściej krwi jest dużo i jej barwa ma szczególnie mocne nasycenie – jeśli tak jest, to powinniśmy nie tylko interpretować jako symbol samą krew, ale też jej barwę.

Interpretowanie snów o krwi

Gdy śni nam się krew, na początek powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakich okolicznościach się ona pojawiła, zwłaszcza jeśli chodzi o rozlew krwi, na przykład w wyniku jakiegoś urazu czy przestępstwa. Jeśli śni nam się, że jesteśmy ranni, bardzo ważne jest to, jaka jest to rana jeśli jesteśmy w stanie to określić, bo na przykład jeśli śni nam się, że ponieśliśmy poważne obrażenia i na przykład straciliśmy kończynę, to jest to znak, że spychamy na dalszy plan jakieś ważne aspekty własnej psychiki.

Gdy śnią nam się zagojone rany, które ponownie zaczynają krwawić, jest to znak, że nadal nie uporaliśmy się z jakimiś wspomnieniami z przeszłości i nadal są to dla nas bolesne sprawy. Gdy śni nam się, że mamy krwawiącą ranę, może to również oznaczać, że brakuje nam w życiu energii, być może za sprawą kogoś, kto nas jej pozbawia i nas osłabia.

Jeśli we śnie tracimy krew, może to być też znak, iż obawiamy się stracić uczucie kogoś, na kim bardzo nam zależy i obawa ta jest dla nas tak nieprzyjemna, że na co dzień staramy się o tym w ogóle nie myśleć. Jeżeli natomiast we śnie dokonujemy rozlewu krwi, na przykład brutalnie kogoś mordując, jest to znak, że w naszym wnętrzu drzemie potężna agresja, która kiedyś może wydostać się na zewnątrz.

Interpretowanie snów o krwi według Freuda

Freud wszelkie krwawiące rany utożsamiał z szokiem poporodowym, który właściwy jest każdemu człowiekowi i jest nie do zaakceptowania, dlatego od czasu do czasu, tłumiony na jawie, pojawia się we śnie.

Interpretowanie snów o krwi według Junga

Jung uważał krew za symbol życia, duchowości oraz miłości, a jej utratę uważał za dowód na to, iż śniący na jawie odczuwa osłabienie i wyczerpanie.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o krwi w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.