Sennik Sen o krokodyluSen o krokodylu

Sen o krokodylu

Sny o krokodylu raczej nie zdarzają nam się często, ale chyba nie ma co nad tym ubolewać, bo większość z nas byłaby przerażona tym groźnym zwierzęciem. Jednak jeśli już krokodyl pojawia się w naszym śnie, może to być sygnał od naszej podświadomości, że w naszym otoczeniu są ludzie, którzy mają wobec nas złe czy fałszywe intencje, a my jesteśmy na to kompletnie ślepi.

Jeśli zaś sen ten pojawia nam się częściej, jest to z pewnością dla nas ważny znak, którego na pewno pod żadnym pozorem nie możemy zbagatelizować, gdyż jego interpretacja może mieć istotne skutki dla naszego życia i sposobu postrzegania go.

Przy interpretacji snu, w którym pojawia się krokodyl bardzo ważne jest zwłaszcza to, byśmy zwrócili uwagę na nasze samopoczucie oraz fakt, czy krokodyl nas atakuje, czy też może kompletnie nie zwraca na nas uwagi.

Interpretowanie snów o krokodylu

Krokodyl stanowi nawiązanie do naszej nieświadomości, a według niektórych wierzeń jest też symbolem dusz osób zmarłych. W naszych snach krokodyl może być również metaforycznym symbolem jakiejś ważnej bariery, na przykład progu emocjonalnego czy psychicznego, który możemy przekroczyć albo na pewno nie powinniśmy tego robić.

Jeśli śni nam się, że zostaliśmy połknięci przez krokodyla, jest to znak, że niebawem uda nam się przejść na wyższy stopień duchowego wtajemniczenia lub czujemy potrzebę zanurzenia się w nieświadomości. Może to znaczyć, że na jawie mamy jakiś bardzo wielki problem albo coś złego dzieje się w naszym życiu, od czego pragniemy uciec i nie myśleć o tym.

Gdy śnimy o agresywnym, atakującym nas krokodylu, jest to sygnał od naszej podświadomości, że na jawie mamy zły stosunek do naszego życia, na przykład podchodzimy do niego zbyt beztrosko czy przeciwnie – traktujemy je nazbyt serio. Atakujący krokodyl może też symbolizować ludzi, którzy na jawie utrudniają nam życie i są wobec nas złośliwi, zwłaszcza ci z najbliższego otoczenia. Może to też być znak, że świat obchodzi się z nami bardzo bezwzględnie, a my boleśnie odczuwamy tego skutki.

Krokodyl pojawiający się w naszym śnie może być również symbolem naszej własnej lub czyjejś hipokryzji, jest też metaforą płodności i życiodajności.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o krokodylu w senniku.

2 komentarze

  1. Ola
  2. Daria

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.