Sennik Sen o korytarzuSen o korytarzu

Sen o korytarzu

Korytarze pojawiają się w naszych snach w rozmaitych konfiguracjach dosyć często, ale zazwyczaj nie zwracamy na nie większej uwagi, bo bardziej interesuje nas motyw wiodący naszego snu. Często śni nam się, że zmierzamy korytarzami w jakimś pomieszczeniu, czy to błądząc bez celu, czy to zmierzając do jakiegoś celu, który nie zawsze potrafimy określić.

Korytarz w naszym śnie często jest długi, kręty i ma rozwidlenia, które tylko pogłębiają naszą dezorientację, zwłaszcza jeśli niektóre uliczki są ślepe. Czasami w korytarzu znajduje się też wiele drzwi, które albo otwieramy, albo nie możemy się do nich dostać i sny te zazwyczaj pełne są tajemnicy, niepokoju i budzą w nas obawy.

Interpretowanie snów o korytarzu

Kiedy w naszym śnie pojawia się korytarz, który ma po obu stronach drzwi, jest to znak, że na jawie musimy właśnie podjąć jakąś decyzję, ale powinniśmy zrobić to sami i nie pomoże nam w tym nawet nasza podświadomość. Jeśli śni nam się korytarz pozbawiony wszelkich drzwi, jest to dla nas jasny sygnał, byśmy na jawie zdążali obraną ścieżką i nie próbowali się z niej cofać ani zbaczać. Kręty korytarz, posiadający ślepe uliczki czy też będący labiryntem to wszystko symbole decyzji, które w rzeczywistym życiu musimy podjąć, ale jest to dla nas bardzo trudne i nie mamy pojęcia, jakiego powinniśmy dokonać wyboru.

Interpretowanie snów o korytarzu według Freuda

Korytarz, w którym pojawiają się otwarte drzwi to według Freuda jasny symbol seksualny, który może świadczyć o pragnieniach lub niezrealizowanych potrzebach seksualnych osoby śniącej.

Interpretowanie snów o korytarzu według Junga

Jung uważał wszelkie pomieszczenia, które można utożsamić z domem, za metaforę umysłu śniącego, a znajdujące się w budynku pomieszczenia – za symbole tajników jego umysłu, które ma szansę zgłębić.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o korytarzu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.