Sennik Sen o klęskach żywiołowychSen o klęsce żywiołowej

Sen o klęsce żywiołowej

Sny o klęskach żywiołowych zdecydowanie należą do tych, które budzą w nas największe przerażenie. Czujemy podczas nich bezradność i bezsilność, zwłaszcza jeśli widzimy, jak cały dorobek naszego życia zostaje zaprzepaszczony przez powódź czy trzęsienie ziemi i po obudzeniu się czujemy niewysłowioną ulgę płynącą z faktu, że nie wydarzyło się to naprawdę.

Czasami nawet może śnić nam się, że ponosimy śmierć w wyniku jakiegoś kataklizmu, jednak sny takie nie są prorocze i nie musimy obawiać się, że oznaczają, iż niebawem w rzeczywistości spotka nas coś podobnego.

Interpretowanie snów o klęskach żywiołowych

Sny tego rodzaju najczęściej mogą pojawiać się u osób, które mają jakieś problemy emocjonalne. Występują także u osób, które przeżyły coś takiego i mieszkają w miejscach, w których często zdarzają się tego rodzaju klęski – wówczas sny takie są usprawiedliwione i nie ma sensu ich interpretować. W każdym innym jednak przypadku symbole te są bardzo ważne, między innymi przez to, że stanowią niezwykle obrazowe i przemawiające do naszej wyobraźni metafory wielkich emocji, jakich doznajemy oraz braku stabilności w naszym życiu wewnętrznym.

Mimo iż na ogół klęski żywiołowe pojawiające się w naszych snach mają mniej więcej takie samo, opisane wyżej znaczenie, to jednak ważne jest, jaki kataklizm pojawia się w naszym śnie. Jeśli bowiem na przykład śni nam się tornado, jest to znak, że już niebawem w naszym życiu dojdzie do wielkiej zmiany, którą może być na przykład zmiana w naszym wnętrzu typu odrzucenie starych poglądów na rzecz nowych czy wkroczenie na wyższy poziom duchowy.

Trzęsienie ziemi pojawiające się w naszym śnie to znak, że niebawem dowiemy się o czymś, co przedostanie się z nieświadomych części naszego umysłu do naszej świadomości. Wybuch wulkanu oznacza, że na jawie kryjemy się ze swymi uczuciami i emocjami, których doznajemy, ale wszystko wskazuje na to, że już niedługo nie będziemy w stanie ich w sobie tłumić i wybuchną one z całą mocą, tak samo jak wulkan.

Kiedy śni nam się, że nie udaje nam się ochronić się przed zbliżającym się kataklizmem, mimo podejmowanych prób, jest to znak, że problem, z jakim zmagamy się na jawie, jest bardzo poważny, ale wcale nie oznacza to, że nie jesteśmy w stanie sobie z nim poradzić, a wręcz przeciwnie, mamy w sobie siły, by je pokonać, musimy tylko podjąć ten trud.

Interpretowanie snów o klęskach żywiołowych według Freuda

Freud we wszelkich klęskach żywiołowych jako symbolach sennych doszukiwał się podtekstów seksualnych i uważał, że jeśli sny takie się pojawiają, to mają one związek z obawami osoby śniącej na temat kontaktów intymnych czy innych spraw związanych z tą sferą życia.

Interpretowanie snów o klęskach żywiołowych według Junga

Jung uważał, że pojawianie się snów o klęskach żywiołowych do niezawodny dowód na to, że śniący ma na jawie wielkie problemy natury emocjonalnej, przez co jest zestresowany i niestabilny. Uważał też, że sny tego rodzaju są sygnałem od podświadomości, by śniący zaprowadził porządek w swoim życiu i dokonał w nim odpowiednich zmian.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o klęskach żywiołowych w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.