Sennik Sen o jabłkuSen o jabłku

Sen o jabłku

Jabłko jest bogatym w znaczenia symbolem sennym, dlatego jeśli nawet wydaje nam się, że nie oznacza niczego ważnego pojawiając się w naszym śnie, nie powinniśmy bagatelizować tego elementu, może się bowiem okazać, że jest kluczowy w interpretacji. Właściwe zinterpretowanie snu, w którym pojawia się jabłko może pomóc nam odpowiedzieć na wiele zadawanych sobie pytań i spojrzeć na wiele spraw z zupełnie innej niż do tej pory perspektywy.

Przy interpretacji snu, w którym pojawia się jabłko bardzo ważne są czynności, jakim owoc poddajemy, a także ilość jabłek i ich wygląd, bo jasne jest, że inne znaczenie będzie miało piękne, dorodne i zdrowe jabłko, a inne owoc zgniły, niedojrzały czy niedorodny.

Interpretowanie snów o jabłku

Ogólnie przyjmuje się, że jabłka we śnie symbolizują miłość, nieśmiertelność, a także płodność, co wynika między innymi z tego, że są uniwersalnymi symbolami przyrody i jej hojności. Oznaczają też miłość i pożądanie, zaś mitologia wskazuje też na związki tego owocu ze światem podziemnym. Jeśli więc jabłko pojawia się w naszym śnie, może to być znak, że pragniemy być nieśmiertelni, oczywiście w metaforycznym sensie, czyli chcemy zostawić po sobie coś co sprawi, że pamięć o nas nie przeminie wraz z naszym życiem. Oczywiście pragnienie to może być jedynie podświadome i na jawie możemy wcale nie zdawać sobie z niego sprawy.

Czerwone jabłko jest symbolem miłości, zaś nie do końca dojrzałe, czerwono-zielone oznacza, że mamy w sobie dużo siły i odwagi. Zjedzone jabłko pojawiające się w naszym śnie to symbol stosunków łączących nas z osobą przeciwnej płci, najprawdopodobniej miłosnych. Robaczywe jabłko może być sygnałem od naszej podświadomości, że na jawie coś zagraża związkowi, w jakim pozostajemy albo relacji, która jest dla nas ważna, a przyczyną tego jest coś lub ktoś, czego symbolem we śnie jest robak. Zgniłe jabłko to znak, że ulegamy złudnej miłości, oszukując samych siebie i podświadomie doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, a być może też świadomie, ale sami przed sobą nie chcemy się do tego przyznać.

Jabłko w snach chrześcijan przez skojarzenia może też wskazywać na grzeszne żądze i materialne pragnienia osoby śniącej, które są godne potępienia.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o jabłku w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.