Sennik Sen o głowieSen o głowie

Sen o głowie

Głowa jest bardzo ważnym symbolem sennym, tak jak jest bardzo ważną częścią naszego ciała. We śnie stanowi fundament naszego ducha, a także oznacza siły życiowe, mądrość, a nawet geniusz oraz umiejętność racjonalnego rozumowania. Jest też często metaforą światła, jedności, a nieraz także przypisuje się jej związki z płodnością.

Głowa zwykle pojawia się w naszych snach w nietypowych konstrukcjach, na przykład o dziwnych rozmiarach, może być zniekształcona, w jakiś sposób zniekształcona chorobowo, odcięta czy też nienależąca do nas, mimo iż połączona jest z naszym ciałem. Często też pojawia się motyw odcinania bądź w inny sposób tracenia głowy, co zwykle napawa nas sporym przerażeniem, ale ma to znaczenie wyłącznie symboliczne. Czasami też może nam się śnić, że mamy kilka głów i taki sen z kolei może nam się wydać absurdalny i jako taki – nic nieznaczący, ale nie jest to prawda i absolutnie nie powinniśmy bagatelizować żadnego snu, w którym pojawia się ten symbol, jak każdego innego zresztą, gdyż każdy ma swoje wytłumaczenie.

Interpretowanie snów o głowie

Gdy śni nam się, że w jakiś sposób oglądamy głowę czy bacznie się jej przyglądamy, może to być sygnał od naszej podświadomości, że mamy w sobie wielki potencjał intelektualny, który na razie marnuje się, ponieważ nie czynimy z niego żadnego użytku. Jest to jasny sygnał, że koniecznie powinniśmy zmienić tę sytuację. Odcięta czy w inny sposób oddzielona od ciała głowa to symbol wyzwolenia, jakiego pragniemy lub jakie niebawem nas dotknie. Ogolona głowa to znak, że niebawem będziemy odczuwać niedostatek sił i będzie to dla nas spory problem. Głowa ze skrzydłami jest nietypowym, ale bardzo ważnym symbolem, gdyż oznacza, że posiadamy niepospolitą mądrość i w ogóle jesteśmy wyjątkowymi ludźmi. Osoba z dwoma głowami pojawiająca się w naszym śnie to symbol dwoistej natury, która jednak sprawnie łączy w sobie przeciwieństwa i nie ma między nimi żadnych animozji. Gdy śni nam się człowiek lub zwierzę z trzema głowami, jest to nawiązanie do ciągłości czasu, tj. przeszłości, teraźniejszości i przyszłości i może na przykład świadczyć o tym, że na jawie intensywnie zastanawiamy się nad swoim życiem czy obawiamy się o naszą przyszłość.

Ogólnie głowa pojawiająca się w naszym śnie może także oznaczać, że na jawie cechujemy się wielką inteligencją lub w życiu kierujemy się zdrowym rozsądkiem. Może to też być ze strony naszej podświadomości próba upewnienia nas co do tego, że w realnym życiu przyjęliśmy dobrą postawę i zmierzamy odpowiednią drogą.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o głowie w senniku.

2 komentarze

  1. Magdalena
  2. Alicja

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.