Sennik Sen o Cyganie, CyganceSen o Cyganie/Cygance

Sen o Cyganie/Cygance

Snom o Cyganach, bez względu na to, czy mają one pozytywny, czy też zdecydowanie negatywny wydźwięk, zazwyczaj towarzyszy nastrój tajemniczości, niezwykłości, a nierzadko nawet magii, gdyż z tym właśnie kojarzą nam się szczególnie Cyganki.

Cyganie zaś często kojarzeni są z ich pięknem, niezwykłym męskim czarem i często w snach pojawiać może się motyw romansu z Cyganem, tak samo jak często pojawia się motyw wróżenia przez Cygankę, co oczywiście nie oznacza, że symbole te nie pojawiają się też w innych kontekstach i z towarzyszeniem różnego rodzaju szczegółów.

Interpretowanie snów o Cyganach

Cyganie są dość obcy nam pod względem kulturowym i zazwyczaj funkcjonują w naszych wyobrażeniach i pamięci jako ludzie tajemniczy, o nieznanym nam życiu i w ogóle niewiele o nich wiadomo, a często także kojarzą nam się z przeszłością, zwłaszcza motyw taborów cygańskich, gdyż jest to już zdecydowanie element dawnych czasów. Kojarzą nam się też z sentymentami i romantyzmem i właśnie z tym należy utożsamiać sny, w których się pojawiają, gdyż obrazują w ten sposób właśnie taką romantyczną i nostalgiczną stronę naszej osobowości. Sny te pojawiają się przede wszystkim dlatego, że większość z nas ukrywa to swoje „drugie oblicze”, a nierzadko nawet nie wiemy o jego istnieniu i dopiero podświadomie może się ono ujawnić, między innymi właśnie poprzez tego rodzaju sny. Jednak sny te też mogą odzwierciedlać żywiony przez nas na jawie stosunek do narodu cygańskiego, oczywiście pod warunkiem, że kwestia ta nas dotyczy, bo jeśli nie mamy względem nich żadnych, ani pozytywnych, ani negatywnych uczuć, to interpretacja snu będzie zupełnie inna.

Przy interpretacji snów o Cyganach bardzo ważne jest, jaki mamy do nich stosunek we śnie, a także zachowanie postaci, które się w nim pojawiają, ponieważ to, co Cyganie do nas mówią, może mieć odniesienie do naszej rzeczywistej życiowej sytuacji.

Zapamiętanie ich słów jest ważne zwłaszcza gdy w naszym śnie pojawia się motyw wróżenia i przepowiadania przyszłości, który jest dość częsty – bardzo możliwe, że przepowiednie te są wyrazem tego, co przeczuwa nasza podświadomość i rzeczywiście są prorocze. Bardzo ważne może też być pojawienie się w naszym śnie kogoś z naszego otoczenia, kogo znamy, bowiem sen ten może oznaczać, że powinniśmy w jakiś sposób zmienić łączące nas relacje, bo osoba ta nadużywa naszego zaufania czy też sprowadza nas na złą drogę poprzez zaszczepianie w nas hołdowania niewłaściwym wartościom.

Cyganie pojawiający się w naszym śnie mogą też zapowiadać, że niebawem w naszym życiu zajdzie jakaś znacząca zmiana, najprawdopodobniej spontaniczna, która sprawi, że nasza egzystencja będzie pełniejsza, bogatsza i poczujemy się wolni.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o Cyganie, Cygance w senniku.

5 komentarzy

  1. zuzka
    • Marta
  2. justyna
    • Spir
  3. justyna

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.