Sennik Sen o ciąży i porodzieSen o ciąży i porodzie

Sen o ciąży i porodzie

Ciąża to niesamowity stan, nie tylko dla kobiety, która jest w ciąży, ale też dla jej partnera oraz bliskich jej osób jest to szalenie ważne doświadczenie. To powoduje, że ciąża nierzadko pojawia się w naszych snach, a przy tym zawsze wywiera na nas duże wrażenie, ponieważ oznacza wielką zmianę. Poród natomiast budzi w nas z reguły spore obawy, ponieważ wiąże się z pewnym ryzykiem, na pewno także bólem i nie zawsze niestety kończy się pozytywnie, takie sny, w których występuje poród, również więc wywołują wiele emocji, nierzadko bardzo różnych.

Co więcej, sny takie często zaskakują nas, na przykład gdy przydarzają się osobom, które w ogóle nie planują mieć dziecka i wydaje się, że są one wówczas w ogóle nieuzasadnione. Ponadto czasami są bardzo dziwne, na przykład może śnić nam się, że rodzimy dziwne dziecko, na przykład jakiegoś potwora, nierzadko też poród kończy się pojawieniem się jakiegoś przedmiotu. Wszystko to jest dziwne i może wydawać nam się absurdalne, ale jednak ma swoje znaczenie. Co ciekawe, sny o byciu w ciąży czy porodzie przydarzają się również mężczyznom, ale są zwykle przez nich kompletnie bagatelizowane jako całkowita bzdura i pewnie mało który mężczyzna przyzna się przed kimś do takiego właśnie snu.

Interpretowanie snów o ciąży i porodzie

Nie ma niczego dziwnego w tym, jeśli sny o ciąży i porodzie pojawiają się u osób, które właśnie spodziewają się dziecka czy też chcą je posiadać, bowiem oczywiste jest, że często o tym myślą, nierzadko myśl ta całkowicie zaprząta im uwagę, spychając na dalszy plan wszystkie inne sprawy. Sny takie pozwalają skonfrontować się osobom śniącym z lękami, z jakimi zmagają się wszyscy przyszli rodzice, ponieważ oczywiste jest, że posiadanie dziecka to wielka odpowiedzialność i każdy się tego w jakimś stopniu obawia. Ponadto pojawienie się dziecka to wielka nowość i ogromna zmiana, z którą trzeba się pogodzić i nie dla wszystkich jest to łatwe. Czasem lęki te są zobrazowane w sposób, który budzi jeszcze większy lęk śniących, na przykład pojawiają się jakieś problemy podczas porodu, dziecko rodzi się chore, zdeformowane czy nawet umiera. Nie są to jednak ostrzeżenia przed wydarzeniami, które rzeczywiście będą miały miejsce i nigdy nie należy tak do tego podchodzić, bo można się tylko niepotrzebnie stresować. Jest to jedynie próba pokazania nam przez naszą podświadomość różnych wariantów sytuacji, jaka nas czeka, co ma na celu rozładowanie napięcia wówczas, gdy już rzeczywiście będziemy to przeżywać na jawie. Badania pokazują, że kobiety, które przed porodem śniły o tym wydarzeniu, są podczas przeżywania go na jawie mniej zestresowane i znoszą go łatwiej, zatem ze snów takich należy się cieszyć zamiast doszukiwać się w nich złych omenów i denerwować się z ich powodu.

Natomiast jeśli sny o ciąży i porodzie pojawiają się u osób, których powyższe kwestie nie dotyczą, to oznaczają one wówczas wielkie zmiany w naszym życiu, dotyczące sfery osobistej lub zawodowej, a zawsze bardzo ważnych dla nas spraw. Czasem możemy się ich spodziewać, a w innych przypadkach przewiduje je nasz nieświadomy umysł. Może to także być wyraz naszych obaw przed owymi zmianami, które zasiewają w nas ziarno wątpliwości – nie wiemy, czy poradzimy sobie w nowej sytuacji, czy dokonaliśmy dobrego wyboru i obawiamy się, czy to, co ma dziać się niebawem w naszym życiu albo już zaczęło się dziać, wyjdzie nam na dobre.

Interpretowanie snów o ciąży i porodzie według Freuda

Freud uważał, że snów o ciąży i porodzie nie należy uważać za oznakę żywionych na jawie pragnień dotyczących posiadania dziecka, ponieważ za oznakę tego uważał zupełnie inne symbole, wśród których prym wiodły wypadające zęby oraz podwodne kanały pojawiające się w snach.

Interpretowanie snów o ciąży i porodzie według Junga

Jung uważał poród za rodzaj metafory oznaczającej, że śniący niebawem odkryje nowe, nieznane do tej pory aspekty swojej osobowości.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o ciąży i porodzie w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.