Sennik Sen o alkoholuSen o alkoholu

Sen o alkoholu

Alkohol jest dość często pojawiającym się w snach symbolem, przede wszystkim dlatego, że na jawie jest ważnym elementem ważnych wydarzeń i uroczystości i jako taki towarzyszy nam dość często. Wszystkie czynności, jakie pojawiają się w naszym śnie w kontekście tego symbolu, mają wielkie znaczenie i nie możemy bagatelizować na przykład gdy śni nam się, że pijemy alkohol albo widzimy, jak ktoś inny go pije.

Również smak alkoholu jest ważny – czy nam odpowiada, czy też jest niesmaczny i picie go nie sprawia nam przyjemności i z trudem przechodzi nam przez gardło. Ważne jest też, czy pijemy alkohol samodzielnie, czy w grupie, czy też nadużywamy go i upijamy się, wszystko to bowiem ma swoje własne, odrębne znaczenie.

Interpretowanie snu, w którym pojawił się alkohol

Jak było wspomniane wyżej, najważniejszy w przypadku tego symbolu jest kontekst, w jakim on się pojawił. Ogólnie uważa się, że wino pojawiające się we śnie to zwiastun pozytywnych wydarzeń, jakie niebawem zagoszczą w życiu osoby śniącej, jako że wino to uniwersalny symbol radości przeżywanej w grupie – taki sposób interpretacji funkcjonuje od dawien dawna w świadomości ludowej. Jeśli śni nam się, że my sami czy ktoś inny oddaje się pijaństwu i nadużywa alkoholu, może to oznaczać, że nasze hamulce moralne na jawie blokują nas i nie pozwalają zrealizować jakichś naszych ważnych pragnień. Dlatego też chcemy się ich pozbyć, tym bardziej, że pragnienia te dotyczą zwykle naszego życia płciowego, a więc mocno determinują nasze samopoczucie. Alkohol może też oznaczać, że pragniemy być młodsi i znowu pełni wigoru lub też chcemy znów poczuć zainteresowanie płci przeciwnej, tak jak miało to miejsce przed laty.

Jeśli śnimy o niesmacznym lub wylewającym się alkoholu, nie zapowiada to niestety nic dobrego. Kielich gorzkiego wina pojawiający się w naszym śnie może – według wierzeń ludowych – zwiastować czyjąś śmierć, a rozlane wino zapowiada przelew krwi i oznacza, że czujemy w stosunku do kogoś agresję, której możemy sobie w ogóle nie uświadamiać na jawie. We śnie mężczyzny może to też oznaczać, że pragnie on uwieść dziewicę, zaś we śnie dziewicy – że chce ona zakosztować rozkoszy życia seksualnego.

Gdy śni nam się, że jesteśmy pijani, może to dla nas wieszczyć poważne kłopoty w sferze finansowej, a nawet całkowite bankructwo, a jeśli we śnie widzimy kogoś pijanego, może to być znak, że wrócą do nas pożyczone komuś pieniądze.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o alkoholu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.