Sennik Sny na jawie – czy naprawdę istnieją?Sen na jawie

Sen na jawie

Sen na jawie gotowi jesteśmy brać za zwykłe snucie marzeń i fantazji lub też jakiś dziwny stan, jednak tak naprawdę nie ma w tym niczego niezwykłego, choć bez wątpienia na osobach, którym takie sny się zdarzają, muszą wywierać duże wrażenie.

Pojawiają się zwykle wówczas, gdy budzimy się w trakcie jego snu, zaś w niedługim czasie ponownie zasypiamy i kontynuujemy ten sam sen, ale nie w taki sam sposób, gdyż teraz już jesteśmy w stanie nad nim panować i niejako go reżyserujemy, wprowadzając do niego elementy, jakie chcemy w nim widzieć, które podsuwa nam nasza wyobraźnia. Cały czas wiemy, że już nie śnimy, ale jednocześnie znajdujemy się w środku marzenia sennego.

Jest to niezwykłe zjawisko, ponieważ jest to sen, ale zarazem nie-sen, skoro możemy w niego dowolnie ingerować, a nawet przerwa go gdy tylko tego zapragniemy.

Co ciekawe jednak, w snach na jawie nie da się wprowadzać elementów nierzeczywistych, a to dlatego, że podczas ich projekcji nasza podświadomość nie jest wyłączona i stale jest w trybie czuwania.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sny na jawie – czy naprawdę istnieją? w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.