Sennik Sny dzieciSny dzieci

Sny dzieci

Wielu z nas może zastanawiać się nad tym, czy dzieci śnią, zwłaszcza małe, które nic jeszcze nie rozumieją. Badacze udowodnili, że ponieważ w naszych snach najważniejsze są wrażenie wzrokowe, niemowlęta, które nie potrafią jeszcze mówić, mogą śnić, ponieważ widzą wszystko, co się wokół nich dzieje.

Ponadto naukowcy wykazali, że sny pojawiające się u małych dzieci są o wiele bardziej bogate w intensywne doznania niż sny ludzi dorosłych. Ich sceneria najczęściej jest bajkowa, co ma związek ze wszystkim, co dzieci wokół siebie widzą, także bajki, jakie są im puszczane. Dodatkowo większe dzieci widują w snach to, czego się boja lub czego pragną, są w stanie przetwarzać i przeżywać w snach zasłyszane czy widziane gdzieś wydarzenia bądź historie, niestety nie zawsze pozytywne, stąd tak popularne nocne lęki i koszmary senne pojawiające się u dzieci.

Sny dzieci różnią się od snów dorosłych również tym, że są o wiele bardziej przejrzyste, na co wpływ ma przede wszystkim fakt, że psychika dziecka jest mniej obciążona, jako że ma ono za sobą znacznie mniej przeżyć i doświadczeń niż człowiek dorosły. Jednak również dzieci miewają sny, w których występują bardzo ważne symbole, zawierające elementy mających nastąpić ważnych w ich życiu wydarzeń.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sny dzieci w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.