Sennik Sen o wypadku lotniczym, kolejowym, samochodowym lub morskimSen o wypadku

Sen o wypadku

Wypadki stosunkowo często pojawiają się w naszych snach, w bardzo różnych kontekstach i konfiguracjach, ale zazwyczaj sny te nie wywołują w nas pozytywnych odczuć, gdyż nie jest to oczywiście nic przyjemnego. Sny takie zwykle pojawiają się, gdy na jawie właśnie zmagamy się z jakimś potężnym stresem w życiu zawodowym lub osobistym.

Sen ten jest dowodem na to, jak poważny jest ów problem, bo to, że się pojawił, świadczy o tym, że nie jesteśmy w stanie poradzić z nim sobie raz na zawsze i przestać się tym dręczyć.

Interpretowanie snów o wypadku lotniczym, kolejowym, samochodowym lub morskim

Wszelkie środki transportu pojawiające się w naszym śnie nawiązują do naszej osobowości i życia. Mogą być więc symbolami naszych związków, ciała czy też wszelkich relacji, jakie łączą nas z innymi, zarówno najbliższymi nam osobami, jak i zwykłymi znajomymi.

Jeśli więc w naszym śnie pojawiają się jakieś problemy z którymś środkiem transportu, oznacza to, że coś w którymś punkcie naszego życia nie jest w porządku. Sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, który aspekt naszego życia trapi nas i nie daje nam satysfakcji.

Przy interpretacji snu tego rodzaju ważne są nasze reakcje oraz zachowanie wobec tego, co dzieje się w naszym śnie, a także rola, jaką w nim odgrywamy. Bardzo ważne jest również zakończenie, czyli to, czy udało nam się ujść z życiem z wypadku, czy też ponieśliśmy śmierć, od tego bowiem w znacznej mierze zależy, czy uda nam się dobrze odczytać przesłanie, jakie w owym marzeniu sennym zawarła dla nas nasza podświadomość.

Interpretowanie snów o wypadku lotniczym, kolejowym, samochodowym lub morskim według Freuda

Freud wszelkie sny, w których pojawia się motyw jakiegoś wypadku, uważał za wyraz obaw człowieka śniącego przed śmiercią, która nieuchronnie zakończy jego los, tak jak każdego innego człowieka. Ponadto środki lokomocji wodnej uważał za symbole macicy.

Interpretowanie snów o wypadku lotniczym, kolejowym, samochodowym lub morskim według Junga

Jung zwracał uwagę przede wszystkim na rodzaj środka transportu pojawiającego się we śnie, gdyż uważał, że jego rodzaj oddaje charakter życia osoby śniącej w tym sensie, że jeśli jest wieziony przez kierowcę, to oznacza to, iż na jawie nie kontroluje swojego życia sam, lecz pozwala, by robił to ktoś inny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o wypadku lotniczym, kolejowym, samochodowym lub morskim w senniku.