Sennik Sen o ustach lub zębachSen o ustach/zębach

Sen o ustach/zębach

Usta i zęby to jedne z popularniejszych symboli sennych. Często zwłaszcza śnią nam się ruszające się czy wypadające zęby, popsute czy też łamiące się, rzadziej rosnące.

Nierzadko również może nam się przyśnić, że nie czujemy smaku jedzonych potraw lub też znienacka czujemy w ustach smak krwi.

Interpretowanie snów o ustach lub zębach

Sny o utracie zębów często zdarzają nam się wówczas, gdy na jawie na naszą głowę spadają nowe obowiązki, zwiększa się nasza odpowiedzialność czy też stajemy się starsi i to powoduje, że stajemy się odpowiedzialni za samych siebie czy nawet za innych. Zęby we śnie są symbolem naszej jaźni oraz odzwierciedlają stan naszego psychicznego i fizycznego samopoczucia. Jeśli więc śni nam się, że mamy zepsute zęby, łamią nam się one czy w jakiś sposób nie prezentują się tak, jak powinny, oznacza to, że coś w naszym życiu jest nie w porządku. Najprawdopodobniej oznacza to, że w którejś sferze naszej egzystencji oszukujemy samych siebie, na przykład jeśli chodzi o sprawy sercowe. Jednak symbol ten może też oznaczać, że na jawie mamy skłonność do nadmiernej agresji i agresywnie reagujemy na problemy, które nas dotykają.

Kiedy śni nam się, że przeżuwamy coś bez końca, jest to najprawdopodobniej znak, że na jawie mamy wielkie problemy z podejmowaniem ważnych decyzji i staramy się odkładać to w czasie tak długo, jak to tylko możliwe.

Jeśli we śnie wypadają nam zęby, jest to znak, że na jawie znajdujemy się obecnie na etapie wielkich zmian, które sprawiają, że nasze życie nie wygląda tak jak do tej pory. Wywołują one w nas rozmaite obawy i niepewność, a być może także poczucie złości jeśli nie chcemy, by one następowały, ale nie możemy nic na to poradzić.

Interpretowanie snów o ustach lub zębach według Freuda

Freud dopatrywał się w snach o zębach konotacji seksualnych. Uważał, że wypadające zęby pojawiające się we śnie mężczyzny to dowód żywienia przez niego obaw związanych z kastracją i impotencją, we śnie zaś kobiet symbol ten oznacza chęć posiadania dziecka.

Interpretowanie snów o ustach lub zębach według Junga

Jung uważał, że sen o wypadaniu zębów świadczy o tym, iż osoba śniąca obawia się utraty sił witalnych z powodu upływającego czasu.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o ustach lub zębach w senniku.