Sennik Sen o ubraniuSen o ubraniu

Sen o ubraniu

W naszym śnie dość często pojawia się ubranie, głównie w postaci pojedynczych, konkretnych sztuk odzieży.

Zwykle sny te są bardzo realistyczne, choć oczywiście nie zawsze przedstawiają wydarzenia, które mogłyby mieć miejsce w rzeczywistości, niemniej przez to, że są tak obrazowe, zdecydowanie mocno przemawiają do naszej wyobraźni. Co oznaczają?

Interpretowanie snów o ubraniu

Ubranie we śnie jest symbolem tej części naszej osobowości, którą każdego dnia pokazujemy naszemu otoczeniu, a także naszego wyobrażenia na temat tego, jak postrzegają nas inni i jakie mają na nasz temat zdanie. Ubranie jest również swojego rodzaju ochroną, która chroni nasze prawdziwe uczucia, myśli i emocje, które chcemy ukryć przed innymi, przed ich ciekawskim wzrokiem, więc chronimy się w nim niczym w zbroi.

Kiedy zatem śni nam się, że nie mamy na sobie jakiegoś ubrania lub też jesteśmy ubrani nieodpowiednio, czy to do okazji, czy do warunków pogodowych, jest to znak, że na jawie obawiamy się, być może tylko podświadomie, że ktoś pozna jakąś naszą słabą stronę czy odkryje skrywaną przez nas tajemnicę. W innym znaczeniu symbol ten może oznaczać, że buntujemy się przeciwko czemuś, do czego czujemy się zmuszani na jawie przez obowiązujące prawa czy obyczaje. Może to mieć związek na przykład z rolą, jaką musimy pełnić, bo narzuca nam to społeczność, w której żyjemy.

Jeśli śnimy o ubraniu, którego trudno jest nam się pozbyć albo o zbroi czy jakimś uniformie, oznacza to, że na jawie mamy skłonności do zachowań konformistycznych, zanadto ulegamy innym, na przykład dla świętego spokoju czy też dostosowujemy się do powszechnie obowiązującego sposobu myślenia mimo iż nie jest to zgodne z naszym sumieniem, ale po prostu tak jest dla nas wygodniej i bezpieczniej. Może to być sygnał od naszej podświadomości, byśmy znaleźli w sobie odwagę do większej indywidualności, bo bez tego nigdy nie będziemy honorowymi ludźmi i prędzej czy później zacznie nam to przeszkadzać, nie tylko na poziomie podświadomości, co już ma miejsce, o czym świadczy ów sen.

Jeżeli we śnie kupujemy ubranie albo zakładamy nowe, jest to sygnał, że podświadomie lub świadomie na jawie żywimy nadzieję, iz uda nam się poprawić nasz wizerunek w oczach innych. Może to również oznaczać, że pragniemy zmienić się w jakimś kontekście.

Gdy śnimy, że zakładamy na siebie cudze ubranie lub ktoś inny robi to w naszym śnie, jest to symbol przeniesienia cudzych cech czy ról. Jeśli więc we śnie ubieramy się w czyjeś ubranie, może to oznaczać, że podświadomie lub świadomie chcemy zająć jej miejsce, na przykład w pracy czy przejąć jej władzę w domu.

Gdy we śnie zakładamy ubranie niezgodne z naszą płcią, jest to znak, że chcemy wykazywać się cechami typowymi dla tej płci. We śnie mężczyzny będzie to więc pragnienie umiejętności wykazywania się większą delikatnością, co ma pomóc głównie w zjednywaniu sobie kobiecej życzliwości, u kobiet natomiast jest to pragnienie wykazywania się większą stałością, odwagą, umiejętnościami organizacyjnymi czy przywódczymi.

Kiedy śni nam się, że ubieramy się w płaszcz albo kurtkę, oznacza to, że pragniemy schronić się przed trudną codziennością w jakiejś zaciszne miejsce, w którym będziemy mogli od wszystkiego się odciąć i gdzie nic nie będzie nam zagrażać. Gdy zaś we śnie wkładamy i sznurujemy buty, może to być zwiastun śmierci, a przynajmniej tak wskazują wierzenia ludowe.

Kiedy śni nam się, że jesteśmy bez ubrania albo bardzo skąpo ubrani, oznacza to, że chcemy wreszcie przestać ukrywać i tłumić swoje potrzeby, lecz pragniemy się z nimi obnażyć. Dotyczy to najprawdopodobniej naszych potrzeb seksualnych, ale być może nie tylko ich i związane jest z pragnieniem ogólnej większej otwartości.

Gdy śnimy, że jesteśmy bez ubrania w obecności jakiejś konkretnej osoby, może to być sygnał, że na jawie pragniemy zbliżyć się do tego człowieka na płaszczyźnie seksualnej albo po prostu chcemy, by łączyły nas bardziej bezpośrednie stosunki. Symbol ten może również wskazywać, iż mamy tej osobie za złe to, że znamy ją tylko z tej strony, którą sama decyduje się nam pokazać, podczas gdy my podejrzewamy lub wiemy, że wcale nie jest to jej prawdziwe oblicze. Jeśli jednak fakt, że nie mamy na sobie ubrania, wywołuje w nas uczucie wstydu albo czujemy, że wiąże się z tym dla nas jakieś zagrożenie, dotyczy to nas samych, a raczej obawy, że obnażymy się przed innymi z czymś, co na razie staramy się przed nimi ukrywać. Obawy te mogą dotyczyć przede wszystkim naszych słabości, które odkryją nasi najwięksi wrogowie i wiąże się to z niebezpieczeństwem, że od razu wykorzystają to przeciwko nam.

Kiedy śni nam się, że nikt nie zwraca uwagi na to, iż nie mamy na sobie ubrania, jest to sygnał od naszej podświadomości, że na jawie nieuzasadnienie mamy na swój temat bardzo dobre mniemanie lub też sami siebie staramy się przekonać, że opinia innych na nasz temat nas nie obchodzi. Gdy zaś ktoś krytykuje naszą nagość albo przynajmniej daje nam odczuć swoją dezaprobatę, zapowiada to, że osoba ta odkryje jakąś nasza słabą stronę i to najprawdopodobniej z naszej własnej winy. Symbol ten może również oznaczać, iż na jawie osoba ta nie docenia nas i bardzo źle się z tym czujemy oraz pragniemy być w jej oczach bardziej wartościowi.

Według wierzeń ludowych, sen, w którym jesteśmy bez ubrania, to dla nas zwiastun niepowodzeń, strat materialnych, a także zapowiedź, że ktoś nas zdradzi – ukochana osoba lub przyjaciel.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o ubraniu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.