Sennik Sen o tańcuSen o tańcu

Sen o tańcu

Taniec pojawiający się w naszym śnie może nam sprawić wiele przyjemności, podobnie jak daje nam ją na jawie, zaś jeśli jest szczególnie pełen namiętności i pasji, może wywołać w nas gorące emocje. Czasem jednak śni nam się, że nie potrafimy tańczyć i mylimy kroki, nawet jeśli na jawie świetnie nam to wychodzi lub też odwrotnie – we śnie tańczy nam się z niezwykłą łatwością, podczas gdy na jawie za grosz nie posiadamy tej umiejętności.

Bez względu na to jednak, w jakim kontekście motyw snu pojawia się w naszym śnie, jest związany z naszymi uczuciami, dlatego warto sen, w którym się pojawił, poddać wnikliwej obserwacji.

Interpretowanie snów o tańcu

Taniec pojawiający się w naszym śnie symbolizuje albo związek z naszymi uczuciami, albo też potrzebę związku z nimi, jaką odczuwamy.

Jest również symbolem ruchu, ekspresji twórczej, wdzięku, beztroski pozbawionej jakichkolwiek zahamowań i ograniczeń, a także może oznaczać przejściowe okresy naszego życia.

Jeśli zatem śni nam się, że tańczymy, może to zapowiadać uwolnienie się naszej twórczej energii lub symbolizować radość, jaką odczuwamy w związku z przejściem w kolejną fazę naszego życia. Natomiast taniec z kimś to symbol naszych związków i może odzwierciedlać uczucia, jakie żywimy dla osoby, z którą tańczymy.

Jeśli więc śni nam się, że tańczymy z jakąś konkretną osobą, może to symbolizować istniejącą między nami więź, jedność lub złączenie się w stosunku seksualnym. Gdy śni nam się, że tańczymy w oddaleniu od reszty tańczących, to znak, że na jawie dzieli nas od innych dystans albo coś uniemożliwia nam połączenie się z osobą, z którą chcielibyśmy się złączyć. Jeśli zaś śni nam się, że tańczymy z kimś, z kim na jawie nie jesteśmy związani, jest to niezawodny znak, że żywimy do tej osoby ciepłe uczucia i chcielibyśmy się do niej zbliżyć.

Według wierzeń ludowych taniec zapowiada wesołe wydarzenia w życiu towarzyskim, a także pomyślny okres w sferze zawodowej.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o tańcu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.