Sennik Sen o szkoleSen o szkole

Sen o szkole

Szkoła jest miejscem ważnym dla każdego z nas i w każdym z nas wywołuje sporo emocji, dobrych lub złych, zależnie od tego, jakie mamy na jej temat wspomnienia.

W dorosłym życiu dość często wracamy do szkoły w snach, przeżywając powtórnie wydarzenia, które już miały miejsce lub zupełnie nowe sytuacje, nie zawsze normalne, ale czasem dziwaczne czy nawet straszne dla nas.

Interpretowanie snów o szkole

W szkole każdy z nas spotyka się z dyscypliną, różnego rodzaju ograniczeniami oraz życiem zbiorowym. Dla wielu z nas są to pierwsze takie doświadczenia, zatem pozostają one w nas na zawsze, jeśli nie w świadomości, to na pewno zarejestrowane są na poziomie podświadomości.

Dlatego sny o szkole pojawiają się u nas zazwyczaj wtedy, gdy na jawie mamy jakieś duże problemy czy też przeżywamy porażki lub zwycięstwa, a więc rzeczy i doświadczenia bardzo dla nas ważne. Jeśli jednak sny o szkole i czasach dzieciństwa przydarzają nam się bardzo często, może to oznaczać, że na jawie mamy do czynienia z zahamowaniem naszego rozwoju emocjonalnego i świadczy to o tym, że zatrzymaliśmy się mentalnie w jakiejś fazie naszego życia. Przyczyną tego może być na przykład tłumiony homoseksualizm, ale przyczyn tego może być bardzo wiele.

By odpowiedzieć sobie na pytanie, co to może być, musimy dokładnie zinterpretować sny, a raczej to, jakie emocje nam w nich towarzyszą, jak się zachowujemy w szkole, kogo tam spotykamy i inne szczegóły. Ważny jest również ogólny wydźwięk snu – czy jest on pozytywny, czy negatywny.

W innym znaczeniu jeśli szkoła pojawia się w naszym śnie może to oznaczać, że na jawie właśnie doświadczamy jakiejś nauki, tzn. przeżywamy jakieś pouczające doświadczenie. Jeśli zaś śni nam się, że chodzimy do szkoły, jest to znak, że na jawie przestaliśmy się czegokolwiek uczyć w tym sensie, że nie dostarczamy sobie żadnych życiowych nauk ani nie mamy nowych doświadczeń, które przyczyniałyby się do stałego rozwoju naszej osobowości i gromadzenia życiowej mądrości.

Według wierzeń ludowych natomiast sny o szkole mają wymowę ostrzegawczą i są sygnałem, by osoba śniąca nie trzymała się kurczowo starych więzi, gdyż może na tym wiele stracić, również w wymiarze materialnym. Natomiast sen o ukończeniu szkoły to zapowiedź okresu powodzenia, które będzie tylko nieoczekiwane, co krótkotrwałe.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o szkole w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.