Sennik Sen o stopieSen o stopie

Sen o stopie

Stopa pojawiająca się we śnie, bez względu na to, w jakim pojawia się kontekście, ma bardzo duże znaczenie.

Interpretacja takiego snu nie powinna nam sprawić większych problemów i naprawdę warto się o nią pokusić, może bowiem pomóc nam znaleźć odpowiedź na wiele trapiących nas pytań.

Interpretowanie snów o stopie

Stopa we śnie często symbolizuje naszą ruchliwość, a także swobodę ruchów i równowagę, ze względu na to, jakie zasługi oddają nam każdego dnia. Są również metaforą kroczenia przez nas po ścieżce życia, bez względu na to, czy zmierzamy w dobrym, czy w zdecydowanie nieodpowiednim kierunku.

Przy interpretowaniu snu, w którym pojawia się stopa, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na kontekst, w jakim symbol ów występuje. Ważne jest również nasze zachowanie i reakcje, bo jeśli na przykład we śnie mamy bose stopy i boimy się, że szybko je zranimy, jest to znak, że na jawie czujemy się bezradni w jakiejś sytuacja i obawiamy się, że nie uda nam się wyjść z niej obronną ręką.

Gdy we śnie jesteśmy bez butów albo bez stóp, jest to sygnał, że na jawie nasza sytuacja z dnia na dzień staje się coraz mniej stabilna i komfortowa.

Stopa może również mieć, zgodnie z naukami Freuda, konotacje seksualne i być symbolem fallicznym, lub, jak uważał Jung, oznaczać nasz ścisły, bezpośredni związek z ziemią. Jeśli zatem pojawia się w naszym śnie, może wskazywać, że jesteśmy mocno przywiązani do rzeczy materialnych. W innym kontekście stopa może oznaczać nasze oddanie i szacunek wobec kogoś, komu we śnie myjemy stopy lub jeśli śni nam się, że je całujemy.

Kiedy zaś śni nam się, że zostawiamy za sobą ślady stóp, oznacza to, że pragniemy coś po sobie zostawić, bo nie chcemy przejść przez życie niezauważeni i szybko zostać zapomniani.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o stopie w senniku.

2 komentarze

  1. Łukasz

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.