Sennik Sen o spotkaniu ze znaną osobąSen o spotkaniu ze znaną osobą

Sen o spotkaniu ze znaną osobą

Czasami może nam się śnić, że spotykamy się ze znaną osobą – gwiazdą muzyki, filmu czy telewizji. Wersji takiego snu może być bardzo wiele, ale zwykle wywiera na nas to spore wrażenie lub przeciwnie – wydaje nam się, że sen ten jest całkowicie absurdalny.

Niezależnie od tego jednak nie powinniśmy go bynajmniej bagatelizować, a przeciwnie – postarać się go jak najdokładniej zinterpretować, z całą pewnością bowiem pomoże nam to odpowiedzieć na wiele ważnych pytań dotyczących naszego realnego życia.

Interpretowanie snów o spotkaniu ze znaną osobą

Sny tego rodzaju zalicza się do grupy snów o mitycznych ideałach. Interpretując sen, w którym pojawiła się jakaś znana osoba, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jej zachowanie we śnie, a także to, jakie cechy prezentuje ona na jawie i z czym nam się kojarzy. Istotne jest również zachowanie owej osoby w naszym śnie w tym sensie, czy byłą ona swobodna i czy jej zachowanie udzielało się nam, to znaczy, czy czuliśmy się w jej towarzystwie speszeni i onieśmieleni, czy też na przykład dodało to nam pewności siebie.

Gdy sen taki pojawia się w naszym śnie, może to oznaczać, że chcielibyśmy być sławni, niekoniecznie nawet tak bardzo, jak owa gwiazda, ale po prostu bardziej liczyć się dla innych i nie chcemy juz dłużej być mało ważni, wręcz niewidoczni. Cechy, które prezentuje osoba pojawiająca się w naszym śnie, sami chcemy posiadać, być może jednak tylko podświadomie.

Interpretowanie snów o spotkaniu ze znaną osobą według Freuda

Freud nigdy nie zwracał szczególnego znaczenia na to, jaka sławna osoba pojawia się we śnie, ale jakie cechy ona prezentuje i jaka jest ogólna treść snu.

Interpretowanie snów o spotkaniu ze znaną osobą według Junga

Jung uważał, że znane osoby uosabiają cechy, jakie osoba śniąca chciałaby posiadać lub symbolizują pozycję społeczną, do jakiej człowiek ów aspiruje.

[Głosów: 1   Average: 4/5]
Ocena znaczenia snu Sen o spotkaniu ze znaną osobą w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.