Sennik Sen o spotkaniu z bliską zmarłą osobąSen o spotkaniu z bliską zmarłą osobą

Sen o spotkaniu z bliską zmarłą osobą

Sny tego rodzaju zwykle pojawiają się, kiedy na jawie znajdujemy się w ważnym momencie naszego życia. Zwykle wygląda on tak, że osoba zmarła przychodzi do nas z wizytą, a my możemy reagować na to bardzo różnie, nie tylko radością, ale też smutkiem, poczuciem jeszcze bardziej niż zazwyczaj dotkliwej straty czy poczuciem winy.

Uczucia te nierzadko towarzyszą nam jeszcze długi czas po obudzeniu się, bo tego rodzaju sny na pewno należą do bardzo sugestywnych i wywołują w nas wiele silnych emocji. Ich pojawienie się świadczy o tym, że w naszym życiu właśnie zaczyna się nowy etap, który jednak niesie z sobą zmiany, które niełatwo jest nam zaakceptować.

Interpretowanie snów o spotkaniu z bliską zmarłą osobą

Sen taki jest naturalny w sytuacji, gdy nie uporaliśmy się jeszcze ze śmiercią bliskiej osoby i marzymy, by znowu mieć ją przy sobie, wśród żywych. Świadczy wówczas nie tylko o tym, że ciągle o tym myślimy, ale też ma terapeutyczne znaczenie, serwowane nam przez nasz umysł i ma na celu ułatwienie pogodzenia nam się ze stratą, zwłaszcza jeśli z jego kontekstu wynika, że owa osoba jest teraz szczęśliwa czy nie chce, byśmy dalej rozpaczali po jej stracie, gdyż bardzo często właśnie o tym do nas mówi. W innym przypadku, gdy już pogodziliśmy się ze stratą owej osoby czy od jej śmierci minęło już sporo czasu, może być ona symbolem zaniedbywanej przez nas sfery naszej osobowości. Nasza podświadomość daje nam poprzez ten sen znak, że powinniśmy wydobyć te sprawy na światło dzienne i nie bagatelizować ich dłużej, bo z jakiegoś powodu jest to bardzo ważne dla naszego życia.

Interpretowanie snów o spotkaniu z bliską zmarłą osobą według Freuda

Freud uważał, że sen o śmierci jakiejś osoby jest wyrazem żywionej do niej wrogości przez osobę śniącą, nawet jeśli we śnie pojawia się jej smutek czy związane z tym wydarzeniem poczucie winy.

Interpretowanie snów o spotkaniu z bliską zmarłą osobą według Junga

Jung uważał, że snów o śmierci nigdy nie powinno się interpretować dosłownie, ponieważ jest ona jedynie metaforą wielkich zmian, jakie zachodzą w życiu śniącego.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o spotkaniu z bliską zmarłą osobą w senniku.

7 komentarzy

  1. Roderich
    • Marek
  2. A 18l
  3. NATALKA
  4. Justyna
  5. Justyna

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.