Sennik Sen o spadaniuSen o spadaniu

Sen o spadaniu

Spadanie pojawia się od czasu do czasu we śnie każdego z nas i zwykle budzi to w nas negatywne emocje, gdyż uczucie spadania we śnie jest bardzo nieprzyjemne.

Niestety jest to jeden z popularniejszych symboli sennych, więc jeśli jeszcze nigdy nie pojawił się w naszym śnie, na pewno prędzej czy później się to stanie.

Interpretowanie snów o spadaniu

Ogólnie spadanie oznacza, że obawiamy się, iż na jawie stracimy kontrolę nad jakąś sferą naszego życia. Świadczy o tym przede wszystkim poczucie bezradności, jakie towarzyszy nam podczas spadania i nierzadko jeszcze dłuższy czas po przebudzeniu. Jednakże spadanie pojawiające się w naszym śnie może również zapowiadać, że w naszym życiu właśnie nadchodzi okres zmian, choć niestety aktualnie wydaje nam się, że nie mamy żadnych możliwości, by zmienić swoje życie i wątpimy we własne możliwości. Może to również mieć związek z jakimś konfliktem wewnętrznym, który przeżywamy.

Kiedy śni nam się, że spadamy z dużej wysokości, oznacza to, że na jawie otoczenie, w jakim żyjemy, ma wobec nas zbyt duże wymagania, którym nie możemy podołać, lub przeciwnie – to my mamy jakieś wygórowane oczekiwania względem kogoś. Jeśli we śnie spadamy do wody, sygnalizuje to, że na jawie mamy skłonności do poddawania się naszym uczuciom i instynktom, zwłaszcza seksualnym, które są bardzo silne. Gdy zaś spadamy na ziemię, oznacza to, że brakuje nam twardego oparcia w życiu i usilnie go poszukujemy. Jeśli śni nam się, że spadamy bez końca, jest to znak, że w rzeczywistym życiu czujemy się całkowicie bezradni i bezsilni wobec tego, co dzieje się w naszym życiu i wywołuje to w nas wielką nerwowość.

Interpretowanie snów o spadaniu według Freuda

Freud dopatrywał się w snach o spadaniu powiązań z seksualnością człowieka śniącego. Uważał, że spadanie we śnie kobiety jest dowodem jej pragnienia oddania się jakiejś erotycznej pokusie przy jednoczesnej obawie, że otoczenie potępi ją za jej nadmiernie rozwiązłe zachowanie.

Interpretowanie snów o spadaniu według Junga

Jung uważał sny o spadaniu za zwiastun nadchodzącego okresu odrodzenia w życiu śniącego lub też dowód, że stracił on poczucie własnej wartości.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o spadaniu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.