Sennik Sen o samolocieSen o samolocie

Sen o samolocie

Samoloty od czasu do czasu mogą pojawiać się we śnie każdego z nas, nawet jeśli wydaje nam się, że nie mamy z nimi nic wspólnego czy na przykład jeszcze nie mieliśmy okazji lecieć samolotem.

Występują też w różnych kontekstach, nie tylko przyjemnych, takich jak spokojny lot samolotem i podziwianie podczas niego niezwykłych widoków, ale też dramatyczne, jak katastrofa samolotu czy nasze spóźnienie się na niezwykle ważny samolot.

Interpretowanie snów o samolocie

Sen o katastrofie samolotu może pojawić się u osób, które boją się latać, ale nie oznacza to bynajmniej, że jest to sen proroczy, zapowiadający mające ziścić się wkrótce wydarzenia. Jeśli zaś pojawiają się u osób, które mają obojętny stosunek do samolotów i nie obawiają się latania, jest to najprawdopodobniej dowód, że na jawie przeżywają one wielki stres albo negatywne emocje w życiu osobistym albo zawodowym i niedługo może dojść do wybuchu tych skumulowanych złych doświadczeń.

Samoloty w naszych snach mogą również symbolizować niezależność, wolność i wielkość człowieka, idee, jakimi kierujemy się w życiu oraz wzniosłe cele, jako że unoszą się ponad ziemią. Upadek samolotu oznacza zaś lęk, który odczuwamy przed poniesieniem porażki czy też utrudnieniami, na jakie możemy napotkać, gdy zaczniemy realizować jakieś swoje cele. Gdy zaś śni nam się, że lecimy samolotem w nieznanym nam kierunku, jest to sygnał od naszej podświadomości, byśmy postarali się wprowadzić w nasze życie jakieś zmiany, bo wszystko wskazuje na to, że coś w naszym życiu jest nie tam i staramy się przed tym czymś metaforycznie uciec.

Interpretowanie snów o samolocie według Freuda

Freud uważał wszelkie katastrofy, także lotnicze, oraz motyw spóźnienia się na środek transportu, za dowód, iż śniący podświadomie obawia się śmierci, wiedząc, że jest ona nieuchronnym końcem każdego człowieka.

Interpretowanie snów o samolocie według Junga

Jung uważał, że śnienie o locie samolotem oznacza, że osoba śniąca na jawie chętnie ucieka się do pomocy intuicji i jest bardzo otwarta na doświadczenia pozazmysłowe.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o samolocie w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.