Sennik Sen o rybieSen o rybie

Sen o rybie

Ryba należy do ciekawszych symboli sennych, jakie pojawiają się w naszym śnie. Najczęściej jest zwiastunem ważnych spraw w naszym życiu, a w naszych snach może pojawiać się w bardzo różnych kontekstach, nie zawsze takich, że od razu zwracamy uwagę na ten symbol.

Nie powinniśmy go jednak bagatelizować, ponieważ ma ważną i bogatą symbolikę.

Interpretowanie snów o rybie

Freud uważał, że ryba jest symbolem oznaczającym męską seksualność, zaś Jung uważał ryby za symbole najgłębszych pokładów naszej jaźni. Jeśli więc ryby pojawiają się w naszym śnie, może to oznaczać, że lękamy się, być może tylko podświadomie, impotencji lub mamy problemy ze zbyt małym libido, co negatywnie wpływa na nasze życie.

Równie dobrze jednak ryba w naszym śnie może oznaczać nastąpienie jakiejś nowej fazy w naszym życiu, swoiste odrodzenie, zmianę naszych zainteresowań czy życiowych dążeń. Gdy śni nam się łowienie ryb, może to oznaczać, że chcemy poprawić swoją sprawność seksualną, chcemy kogoś zdobyć lub też staramy się lepiej poznać samych siebie poprzez dopuszczenie do głosu głębszych partii naszej podświadomości.

Kiedy śni nam się, że jemy ryby, symbolizuje to pobieranie przez nas strawy duchowej, sięganie do głębszych warstw naszej jaźni czy podejmowanie próby odkrycia tajników naszej duszy. Jeżeli we śnie jesteśmy rybą, jest to dla nas znak, że mamy szansę na odzyskanie młodości duchowej i poprawę naszego samopoczucia.

Kiedy we śnie widzimy wiele ryb lub ikrę rybią, zapowiada to dla nas jakąś odnowę albo jest symbolem płodności.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o rybie w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.