Sennik Sen o różySen o róży

Sen o róży

Róża jest często spotykanym symbolem sennym.

Nigdy nie powinniśmy go bagatelizować gdy pojawia się w naszym śnie, ponieważ symbol ten ma bogatą symbolikę, a jego interpretacja może być dla nas bardzo pomocna jeśli chodzi o zagadki naszego życia.

Interpretowanie snów o róży

Róża we śnie może oznaczać naszą świadomość w jej najbardziej doskonałym przejawie. Przede wszystkim jednak powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd róży w naszym śnie, ponieważ zupełnie inne znaczenie będzie mieć róża piękna, w stadium rozkwitu, a inne kwiat usychający czy chorujący. Ważne jest też, skąd róża pojawiła się w naszym śnie, czy ją od kogoś otrzymaliśmy, czy na przykład napotkaliśmy na nią podczas spaceru po ogrodzie, a także, jakie emocje róża w nas wywołuje. Wszystko to ma kluczowe znaczenie dla interpretacji naszego snu.

Gdy w naszym śnie pojawia się kwitnąca róża, jest to znak, że na jawie jesteśmy otwarci na zdobywanie wyższych poziomów świadomości. Więdnące róże pojawiające się w naszym śnie oznaczają natomiast, że przeoczyliśmy ścieżkę, która mogła nas zaprowadzić na wyższy poziom rozwoju wewnętrznego.

Róża może również symbolizować kobiecość, płodność, namiętność, kreację, życie, piękno, wieczny cykl narodzin i śmierci, a także mądrość. Czerwone i białe róże to symbole połączenia się przeciwieństw. Kolce róży natomiast według tradycji chrześcijańskiej symbolizują grzech.

Istotny jest również kolor róży pojawiającej się w naszym śnie. Biała róża jest bowiem symbolem niewinności i czystości, czerwona – męczeństwa, ale i miłosierdzia, zaś błękitna rzecz to coś, czego dla siebie pragniemy, ale jest to dla nas zupełnie nieosiągalne.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o róży w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.