Sennik Sen o roślinachSen o roślinach

Sen o roślinach

Rzadko uznajemy rośliny za ważne symbole senne i jest to nasz wielki błąd, ponieważ mają one bogatą symbolikę i to, że nie mają własnej woli ani uczuć nie oznacza, że są symbolami jedynie bezczynności czy tępoty umysłu, jak to się często uważa.

Mają one silny związek z głębią duszy każdego człowieka, a także są nieodłącznym, bardzo ważnym elementem świata przyrody. Kojarzą się ze wzrostem i życiem.

Interpretowanie snów o roślinach

Przez swoje pochodzenie i związek z ziemią, który trwa przez całe życie, rośliny symbolizują tajemnicę śmierci oraz ponowne narodziny. Mogą również symbolizować ożywcze siły pochodzące z kosmosu, z tym, że różne gatunki roślin mają też swoje indywidualne znaczenie. Każdą z nich powinniśmy więc interpretować oddzielnie, zwracając uwagę na jej gatunek, do którego przynależy, a także jej stan (czyli np. czy jest świeża i dorodna, czy zgniła, zaniedbana bądź umierająca) i kolor.

Gdy rośliny pojawiają się w naszym śnie, może to wskazywać na nasze więzi rodzinne, oznaczać, że próbujemy zgłębić tajniki naszej nieświadomości i odkryć prawdę o samym sobie. Gdy zaś w naszym śnie pojawiają się warzywa, ma to jeszcze inną symbolikę. Jeśli we śnie jemy warzywa, oznacza to żywienie się strawą duchową, która jest podstawą naszego istnienia. Gotowanie warzyw wskazuje na dokonujący się tajemny proces alchemiczny. Uprawianie warzyw jest symbolem płodności, a także odnowy. Natomiast mrożone warzywa pojawiające się w naszym śnie to znak, że w naszym życiu obecnie panuje stagnacja będąca skutkiem duchowej hibernacji.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o roślinach w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.