Sennik Sen o robactwieSen o robactwie

Sen o robactwie

Rzadko zdarza się, by sen, w którym pojawia się robactwo, był dla nas przyjemny, nawet jeśli na jawie niespecjalnie obawiamy się robaków i nie mamy na tym tle żadnych fobii. Nie da się jednak ukryć, że spotkanie z robakami w dużej ilości nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń.

Nie oznacza to jednak, że od razu musimy martwić się tym, co może oznaczać ów sen, ale powinniśmy dokładnie zanalizować sen.

Interpretowanie snów o robactwie

Robactwo pojawiające się we śnie jest symbolem naszego rodzeństwa, nieletnich krewnych albo dzieci. Sen, w którym pojawia się robactwo, może również świadczyć o niepożądanej ciąży, co dotyczy obu płci.

Gdy przyśni nam się tego rodzaju sen, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jakie robaki się w nim pojawiają, co się z nimi dzieje i jaki jest nasz stosunek do nich, czyli, czy wzbudzają w nas jakieś negatywne emocje, czy też są nam najzupełniej obojętne. Istotne jest również to, czy robaki atakują nas w jakiś sposób oraz nasze czynności z nimi związane. Musimy też zastanowić się, czy w naszym śnie pojawiły się jakieś inne osoby, a jeśli tak, to musimy zastanowić się, czy je znamy, czy nie oraz jakie są ich reakcje na robactwo.

Robaki pojawiające się we śnie mogą również kojarzyć się z rozkładem, śmiercią i zgnilizną, a także symbolizować ziemię i wszelkie rzeczy materialne.

Jung uważał, że robaki są symbolem ludzkiego libido, które jednak nie powoduje przedłużenia gatunku, a przeciwnie, jest destrukcyjne i zabija. Robak może też symbolizować pierwiastek zła, ale również rozkład, po którym następuje odrodzenie.

Według wierzeń ludowych, robactwo pojawiające się w naszym śnie wieszczy dla nas przeszkody, na jakie napotkamy na swej drodze oraz niepowodzenia, które czekają nas w najbliższym czasie. Jeśli jednak śni nam się, że pozbyliśmy się robactwa i udało nam się wybić wszystkie insekty, zapowiada to, że po okresie niepowodzeń uda nam się wyjść na prostą.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o robactwie w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.