Sennik Sen o ręceSen o ręce

Sen o ręce

Sen o ręce ma ważną symbolikę i tego rodzaju sny pojawiają się u nas stosunkowo często.

Zdecydowanie nie powinniśmy ich bagatelizować, ale pokusić się o ich interpretację.

Interpretowanie snów o ręce

Za pomocą rąk można wyrazić wiele emocji oraz wykonywać nieskończoną wręcz ilość czynności. Istnieją również charakterystyczne gesty rąk, które znane są na całym świecie, choć czasem ich znaczenie różni się w zależności od miejsca na globie. W naszym śnie może również pojawiać się ręka Boga, zwykle jako świetlista ręka, która sięga ziemi, wystając spośród chmur. Prawa ręka to uniwersalny symbol mocy, zaś lewa jest symbolem podatności i uległości, ale też nieuczciwości i oszustwa. Uścisk dłoni jest natomiast alegorią połączenia się przeciwieństw, które tworzą pełnię, a także połączenia się nieświadomości i świadomości. Oczywiście jest to również symbol porozumienia i związków między ludźmi, wierności i małżeństwa.

Ponadto w naszych snach mogą pojawiać się jeszcze inne konteksty, które mają ważne znaczenie. Na przykład gdy śni nam się potrząsanie dłonią i podawanie jej, ściskanie, jest to symbol przyjaźni i oddania, a także przebaczenia. Pojawiające się w naszym śnie dłonie otwarte albo zwrócone wewnętrzną stroną do góry oznaczają modlitwę i chłonięcie boskiego błogosławieństwa. Ręce uniesione mogą symbolizować oddawanie czci lub zdumienie, zaś uniesione z dłońmi skierowany na zewnątrz zwiastują łaskę, być może polegającą na uzdrowieniu.

Uniesione lub założone ręce oznaczają poddanie się i uległość, zaś uniesione do ust to symbol przestrogi lub jakieś ostrzeżenie. Ręce przyłożone do głowy wskazują na refleksje, wyciągnięte – ochronę i bezpieczeństwo, a wyciągnięte z dłońmi obróconymi na zewnątrz i wzniesionymi to symbol odganiania czegoś, odsuwania od siebie. Założone ręce oznaczają jakiś sekret albo niechęć do czegoś lub kogoś.

Zaciśnięte w pięści wskazują na agresję. Jak nietrudno się domyślić, ręce pieszczące symbolizują czułość, troskę i miłość. Nakładanie rąk na kogoś oznacza przekazywanie mocy, być może uzdrawiającej, a także przekazywanie władzy, ewentualnie błogosławieństwo. Klaskanie to symbol pochwalania czegoś lub kogoś.

Istotne jest również to, jak prezentują się ręce pojawiające się w naszym śnie i jaki jest ich stan. Gdy śnią nam się delikatne dłonie, wskazuje to na łagodność i delikatne podejście do samego siebie. Szorstkie, zaniedbane ręce mogą oznaczać, że na jawie zaniedbujemy coś albo arogancko odnosimy się do innych osób. Ręce mocno owłosione wskazują na agresję, okrucieństwo i bestialstwo. Brudne ręce to symbol ciężkiej, niewdzięcznej pracy, jaką musieliśmy lub będziemy musieli wychować. Czyste ręce to znak, że cechuje nas zupełna czystość duchowa. Umywanie rąk oznacza, że z czegoś zrezygnowaliśmy albo pozbywamy się czegoś na jawie. Puste ręce pojawiające się w naszym śnie wskazują na niedobre doświadczenia, takie jak samotność, porażka, niedostatek i pustka, a pełne czegoś oznaczają dostatek, pomyślność i wszystko, co dobre.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o ręce w senniku.

1 sen

  1. barbara

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.