Sennik Sen o ptakachSen o ptakach

Sen o ptakach

Ptaki pojawiają się w naszych snach w przeróżnych kontekstach stosunkowo często, a to dlatego, że często je widujemy i są właściwie nieodłącznym elementem naszego krajobrazu. Zwykle lecącego ptaka we śnie uważa się za zwiastun szczęścia, jednak nie tylko taki motyw jest wart naszej interpretacji, gdyż ptaki mogą pojawiać się w naszych snach w przeróżnych konfiguracjach, nie tylko jako motywy wiodące, ale i poboczne.

Istotne są również gatunki pojawiających się w naszym śnie ptaków, ich barwa, liczba, w jakiej występują oraz takie typowe, ważne szczegóły jak ich zachowanie i określenie, czy są one do nas pozytywnie, negatywnie czy też całkiem neutralnie nastawione.

Interpretowanie snów o ptakach

Ptaki pojawiające się w naszym śnie symbolizują naszą duszę oraz wyższe stany świadomości. Są też symbolem rzeczy niematerialnych oraz uniwersalnym symbolem wolności. Gdy pojawiają się w naszym śnie, mogą wskazywać, że właśnie w naszej jaźni otwierają się przed nami jej wyższe partie lub też – że jesteśmy w stanie osiągnąć stan oświecenia, lub też schodzimy do świata nieświadomości.

Gdy w naszym śnie pojawiają się duże ptaki, które wysoko latają, jest to symbol męskości i intelektu. Ptaki wodne to symbol nieświadomości, a ptaki leśne nawiązują do życia. Jeśli w naszym śnie pojawia się motyw ataku ptaków, w którym używają one szponów, jest symbolem niszczycielskiej siły.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o ptakach w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.