Sennik Sen o przybyszach z kosmosuSen o przybyszach z kosmosu

Sen o przybyszach z kosmosu

Sny o przybyszach z kosmosu raczej nie zdarzają nam się często i zwykle wywierają na nas spore wrażenie, bo uważamy je za dziwaczne.

Z tego też powodu nieczęsto zdarza nam się pokusić o ich interpretację, a szkoda, ponieważ, jak wszystkie, mają one swoją symbolikę.

Interpretowanie snów o przybyszach z kosmosu

Przybysze z kosmosu, podobnie jak wszelkie potwory czy dziwaczne istoty, które niekoniecznie muszą być dla nas zagrożeniem, we śnie symbolizują naszą osobowość, a dokładniej – te jej aspekty, których dokładnie nie rozumiemy albo które wydają nam się być w jakiś sposób dla nas niebezpieczne. Są wyrazem naszych obaw i wątpliwości, a czasami również strachu czy nawet przerażenia, które odczuwamy w związku z odkryciem w sobie jakichś nieznanych do tej pory skłonności czy instynktów.

Gdy tego rodzaju sen pojawia się w naszym śnie, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaka jest nasza reakcja we śnie na przybyszów z kosmosu, a także, jakie są nasze relacje z nimi, czyli czy udaje nam się z nimi porozumieć, czy są do nas przyjaźnie czy też wrogo nastawieni itp. Odpowiedzi na te pytania z pewnością pozwolą nam lepiej poznać nieznane do tej pory zakamarki naszej jaźni, a być może także dzięki temu uda nam się oswoić z tymi instynktami, które do tej pory postrzegaliśmy jako zagrażające nam w jakiś sposób.

Interpretowanie snów o przybyszach z kosmosu według Freuda

Freud wszelkie stwory i bestie, do której to kategorii można przyporządkować również przybyszy z kosmosu, uważał za uosobienie tych skłonności osoby śniącej, które budzą w niej lęk lub onieśmielają ją. Uważał je również za symbole agresywnej seksualności i energii.

Interpretowanie snów o przybyszach z kosmosu według Junga

Jung uważał, że istoty z kosmosu są dowodem na to, że w podświadomości osoby śniącej znajduje się jakaś wielka potęga, której jeszcze nie jest ona świadoma, ale być może niebawem się to zmieni, gdyż ta wielka siła chce przedostać się do świadomych części jej umysłu.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o przybyszach z kosmosu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.