Sennik Sen o problemach z samochodemSen o problemach z samochodem

Sen o problemach z samochodem

Samochody często pojawiają się w naszych snach, nawet jeśli niekoniecznie potrafimy prowadzić. Pojawiają się zwłaszcza w takim kontekście, że coś zagraża naszemu życiu, na przykład śni nam się, że jedziemy bardzo szybko i nagle okazuje się, że nie działają hamulce. Czasami nawet śnią nam się wypadki samochodowe, których koniec może być dla nas bardzo dramatyczny.

Oczywiste jest, że kiedy tego rodzaju sny pojawiają się u osób, które niedawno przeżyły wypadek samochodowy, są wyrazem traumy powypadkowej lub dowodem ciągłego przeżywania tego, co się stało, w pamięci. W innych przypadkach sny o samochodach pojawiają się u nas przede wszystkim wtedy, gdy na jawie czeka nas dłuższa podróż samochodem czy też inne związane z nim ważne wydarzenie, na przykład czekający nas egzamin na prawo jazdy.

Interpretowanie snów o problemach z samochodem

Pojazdy pojawiające się w naszych snach są symbolami różnych aspektów naszej osobowości, takich jak nasze ciało, nasza egzystencja czy relacje, jakie łączą nas z innymi ludźmi. Samochody natomiast we śnie są symbolami naszej życiowej wędrówki. Jeśli więc śni nam się sen, w którym występuje samochodów jako jeden z wiodących motywów, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy sami prowadzimy samochód, czy też jesteśmy tylko czyimś pasażerem oraz na to, jak przebiega jazda, czy wiążą się z nią jakieś problemy czy utrudnienia, czy też kompletnie nic takiego nie ma miejsca. Jeśli w naszym śnie pojawia się jakaś awaria czy problem z samochodem, oznacza to kłopoty, które mają miejsce w naszym życiu.

I tak na przykład, gdy śni nam się, że zepsuły się hamulce, oznacza to, że na jawie czujemy, że nie mamy kontroli nad ważnymi dla nas sprawami, kluczowymi dla naszego życia. Problem z przegrzewającą się chłodnicą oznacza, iż na jawie jesteśmy nadmiernie impulsywni, a także zbyt mocno bierzemy sobie do serca wszystko, co się wokół nas dzieje i podświadomie zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie jest to dla nas dobre. Gdy śni nam się, że nie możemy dojechać do celu bo skończyła się benzyna, oznacza to, że czujemy się wyczerpani i koniecznie musimy dać sobie czas na solidny odpoczynek.

Kiedy śni nam się, że samochód po prostu się psuje, może to być sygnał od naszej podświadomości, że w rzeczywistym życiu gonimy za złudnym marzeniem, które nie może się ziścić lub też będzie to od nas wymagało wielkiego wysiłku i czasu większego niż nam się wydaje. Jeśli zaś w naszym śnie pojawia się motyw wypadku samochodowego albo utraty kontroli nad pojazdem, oznacza to, że na jawie zmagamy się z jakimś problemami emocjonalnymi, kłopotami w sprawach sercowych czy też zawodowych lub też problemy te dopiero staną się naszym udziałem, ale podświadomie już je przeczuwamy.

Interpretowanie snów o problemach z samochodem według Freuda

Freud uważał, że pojawienie się we śnie motywu związanego z samochodem i zagrożeniem, które może być jego powodem świadczy o świadomości osoby śniącej co do nieuchronności śmierci każdego człowieka, ale jednocześnie lęku przed nią, który na co dzień spychany jest w podświadomość, by nie trzeba było o nim myśleć.

Interpretowanie snów o problemach z samochodem według Junga

Jung uważał, że pojazdy pojawiające się we śnie mają związek z tym, jak osoba śniąca podchodzi do swojego życia, zaś sen o problemach z samochodem uważał za dowód, iż osoba ta na jawie nazbyt pochopnie podejmuje wszelkie decyzje, przez co może dokonywać niedobrych życiowych wyborów.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o problemach z samochodem w senniku.

1 sen

  1. Marek

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.