Sennik Sen o problemach z porozumiewaniem sięSen o problemach z komunikacją

Sen o problemach z komunikacją

Porozumiewanie się z innymi ludźmi jest dla nas jedną z najważniejszych spraw w życiu i możemy spodziewać się, że z tego faktu wynika, iż sen, w którym mamy jakieś problemy z komunikowaniem się z otoczeniem, ma niebagatelne znaczenie, dlatego nie powinniśmy go ignorować.

Chodzi tu nie tylko o sny, w których nie możemy wydusić z siebie słowa czy też nie znamy języka, którym porozumiewają się otaczający nas ludzie, ale też sytuacje senne, w których nikogo nie ma wokół nas, nie jesteśmy w stanie wykonać telefonu mimo iż jest to nam bardzo potrzebne czy też prosimy o pomoc kogoś, kto kompletnie nas ignoruje. Snów tego rodzaju może być wiele wersji, ale łączy je to, że nic nie wynika z naszych starań i nie odnosimy pożądanych skutków, co budzi w nas wielką frustrację i poczucie bezradności, które możemy odczuwać jeszcze jakiś czas po przebudzeniu.

Interpretowanie snów o problemach z porozumiewaniem się

Gdy sny tego rodzaju, bez względu na kontekst, pojawiają się u nas, jest to znak, że na jawie chcemy coś przekazać innym, jednak uniemożliwiają nam to jakieś posiadane przez nas zahamowania. Mogą to być an przykład jakieś nasze wewnętrzne uprzedzenia i blokady, problemy, z którymi obecnie się zmagamy czy też trudna sytuacja, która uniemożliwia nam normalne porozumienie się z osobą, której chcemy coś ważnego przekazać.

Kiedy śni nam się, że mimo iż udało nam się znaleźć kogoś, kto teoretycznie może nam pomóc w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, ale osoba ta nie robi tego, czego od niej oczekujemy i bagatelizuje nasze prośny, jest to znak od naszej podświadomości, że na jawie polegamy na osobach, na których nie powinniśmy polegać lub też szukamy pomocy tam, gdzie nie może nam ona zostać udzielona. Sen ten może też sygnalizować, że jesteśmy bardzo nieśmiali i cecha ta w znaczący sposób rzutuje na nasze kontakty z innymi, utrudniając nam albo nawet całkowicie uniemożliwiając normalną komunikację.

Interpretowanie snów o problemach z porozumiewaniem się według Freuda

Freud uważał, że tego rodzaju sny są rodzajem zaszyfrowanej wiadomości, którą podświadomość osoby śniącej chce jej przekazać, jednak przez to, że są to informacje w jakiś sposób niepożądane przez osobę śniącą, są zaszyfrowane przez sam nieświadomy umysł, który stara się wyprzeć te wiadomości, jednak nie udaje mu się to do końca, o czym świadczy fakt, iż śniący zapamiętał ów sen w jakimś kształcie, w mniejszym lub większym stopniu.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o problemach z porozumiewaniem się w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.