Sennik Sen o pożarzeSen o pożarze

Sen o pożarze

Motyw pożaru dość często pojawia się w naszych snach, przy czym najczęściej nie są to bynajmniej sny przyjemne, przynoszące na przykład oczyszczenie, ale zupełnie przeciwne – budzą w nas grozę i nierzadko zastanawiamy się, czy aby na pewno nie jest to zapowiedź czekającej nas przyszłości.

Najczęściej jednak pożar we śnie ma jedynie znaczenie symboliczne, dlatego warto je poznać, byśmy nie przerażali się już takimi snami dzięki temu, że będziemy wiedzieć, co one oznaczają.

Interpretowanie snów o pożarze

Kiedy w naszym śnie w jakimś kontekście pojawia się pożar, może to oznaczać, że na jawie, podświadomie lub całkowicie świadomie, obawiamy się, że nie będziemy w stanie dłużej hamować targających nami namiętności. Oczywiście nie musi to mieć wymiaru zmysłowego i miłosnego, mogą to być na przykład instynkty niszczycielskie, autodestrukcyjne czy nawet kryminalne, a więc nie zawsze dobre. W snach mężczyzn pożar może też być wyrazem lęku śniącego przed impotencją. Musimy więc zwrócić uwagę też na to, jak czujemy się podczas snu i jakie uczucia budzi w nas pożar, gdyż w tym kontekście pomoże to nam odpowiedzieć na pytanie, na ile zależy nam na zapanowaniu nad sobą, czy też może chcemy poddać się ogarniającej nas sile, na przykład po to, by w końcu doznać płynącej z tego ulgi.

Gdy we śnie podejmujemy walkę z pożarem i udaje nam się go ugasić czy choćby uratować to, co jest dla nas cenne, jest to dobry znak, zapowiadający, że uda nam się nad sobą zapanować i nasze skłonności nie przysporzą nam żadnych problemów. Gdy zaś śni nam się pożar, nad którym nie możemy zapanować, oznacza to, że podświadomie zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie poskromić własnych popędów i żądz i wiemy, że nam się to nie uda, bez względu na to, jakie działania podejmiemy.

Kiedy śni nam się, że w pożarze śmierć ponosi osoba, którą znamy na jawie, może to być znak, że życzymy tej osobie źle, nawet śmierci, choć możemy nie mieć tego świadomości na jawie i te mordercze życzenia mogą znajdować się tylko w naszej podświadomości.

Czasami pożar pojawiający się w naszym śnie może również być symbolem duchowego odrodzenia, także na poziomie osobowości, która znacząco się zmieni, w ten sposób, że staniemy się niemal nowymi ludźmi po porzuceniu starych poglądów czy zmianie życiowych ambicji.

Kiedy śni nam się, że podpaliliśmy coś, co jest uniwersalnym symbolem przeznaczenia, na przykład wieża z zegarem, koło czy skrzynia zawierająca skarb, oznacza to, że podświadomie lub świadomie buntujemy się przeciwko własnemu losowi i chcemy zmienić bieg kolei naszego życia.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o pożarze w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.