Sennik Sen o potworach czających się pod łóżkiemSen o łóżku

Sen o łóżku

Sny tego rodzaju pojawiają się najczęściej u dzieci i są wyrazem również fantazji żywionych na jawie, ale nie zawsze jest to tylko skutek bujnej wyobraźni.

Również dorosłym mogą pojawić się tego rodzaju sny, w których pojawia się zagrożenie czyhające pod łóżkiem lub skrywające się w szafie, w mroku, mogące zaatakować po zgaszeniu światła.

Interpretowanie snów o potworach czających się pod łóżkiem

Kiedy sny o potworach czających się pod łóżkiem pojawiają się we śnie dzieci, jest to najczęściej wyraz ich lęku przed nieznanym, którego przecież w życiu każdego dziecka, które dopiero poznaje świat, nie brakuje, ale może też być związany z traumami, na przykład przeżytymi na jawie problemami rodzinnymi, pojawieniem się nowego rodzeństwa czy drastyczną zmianą sytuacji. We śnie dorosłych zaś potwory czające się pod łóżkiem czy w szafie to dowód na to, że śniący czuje, że utracił kontrolę nad swoim życiem i stracił poczucie bezpieczeństwa.

Interpretowanie snów o potworach czających się pod łóżkiem według Freuda

Freud uważał wszelkie bestie i potwory za wyraz popędów śniącego, które stara się on w sobie stłumić, gdyż wywołują w nim poczucie winy lub nawet lęk.

Interpretowanie snów o potworach czających się pod łóżkiem według Junga

Jung uważał łóżko za pomost łączący świadomość i nieświadomość, zatem pojawienie się pod nim jakiegoś zagrożenia uważał za sygnał, że jakaś wielka siła znajduje się w podświadomości osoby śniącej i chce wydostać się na zewnątrz, śniący koniecznie więc musi się tym w odpowiedni sposób zająć.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o potworach czających się pod łóżkiem w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.