Sennik Sen o postaci historycznejSen o postaci historycznej

Sen o postaci historycznej

Sny, w których na przykład jesteśmy świadkami czy nawet uczestnikami jakiejś sceny, którą znamy czy to z książek, czy z lekcji historii, raczej nie zdarzają nam się często, a kiedy już się pojawiają, zwykle składamy je na karb mocnych wrażeń, jakie wywołał u nas zasłyszany czy zobaczony gdzieś epizod.

Nie zawsze jednak jest to dobra interpretacja, a nawet jeśli tak jest, to na przykład uczucia, jakie nam podczas owego snu towarzyszą, mogą nam wiele powiedzieć o naszym życiu i sytuacji, więc nie powinniśmy interpretować tego snu, a pokusić się o jego szczegółową interpretację.

Interpretowanie snów o postaci historycznej

Kiedy w naszym śnie pojawia się jakaś postać znana nam z historii, najprawdopodobniej jest to znak, że na jawie staramy się uosobić nasze ideały i poglądy, które nam imponują czy którym hołdujemy, w konkretną postać. Musimy zatem zastanowić się, jaki ów sen może mieć związek z naszym życiem i jaką ma to dla nas wartość, na przykład w tym sensie, czy wartości, jakie reprezentuje dana osoba, są dla nas w jakiś sposób ważne, utożsamiamy się z nimi czy też na razie tylko pragniemy móc je wyznawać.

Ponadto jednak postacie z historii, które pojawiają się w naszych snach, mogą oznaczać, że są w naszym życiu uczucia czy emocje, które zdecydowanie należą już do przeszłości, jednak my nie przyjmujemy tego do wiadomości i nie chcemy się z tym pogodzić. Nasza podświadomość poprzez ten sen daje nam więc znak, że jest to konieczne, byśmy mogli żyć normalnie i ostatecznie zamknąć za sobą ten etap, choć oczywiście może wcale nie być to dla nas łatwe.

Interpretowanie snów o postaci historycznej według Freuda

Freud uważał, że wydarzenia, w jakich brały udział postacie historyczne pojawiające się w snach, mają symboliczne znaczenie, które osoba śniąca sama musi odkryć, gdyż ma to indywidualne nawiązania do jej życia.

Interpretowanie snów o postaci historycznej według Junga

Jung uważał, że śnienie o postaci historycznej to niezbity dowód na to, że osoba śniąca pragnie reprezentować takie same cechy, jak owa postać. Są to cechy, których osoba śniąca jeszcze nie posiada i dopiero do nich aspiruje lub też – co daje jej do zrozumienia jej podświadomość – ma je w sobie, ale jeszcze ich nie odkryła, tzn. nie ma jeszcze świadomości ich posiadania.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o postaci historycznej w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.