Sennik Sen o policjiSen o policji

Sen o policji

Policja i policjanci na jawie na ogół nie kojarzą nam się zbyt dobrze, ponieważ ich pojawienie się zwykle wywołane jest jakimś zagrożeniem, ale też duża część z nas w obecności policji od razu zaczyna zastanawiać się, czy aby na pewno nie mamy czegoś na sumieniu.

Również pojawienie się policji w naszym śnie zwykle napawa nas poczuciem niepewności i dezorientacji, choć oczywiście zależy to w znacznej mierze od kontekstu naszego snu. Czasem śni nam się bowiem, że policja zatrzymuje nas po popełnieniu jakiegoś przestępstwa, innym zaś razem ratuje nas przed jakimś niebezpieczeństwem, sprawiając nam tym niewysłowioną ulgę.

Interpretowanie snów o policji

Sny, w których pojawiają się policjanci, zwykle pojawiają się u nas w okresie dojrzewania, zwłaszcza jeśli nasi rodzice czy nauczyciele nakładają na nas szereg zakazów, co wywołuje w nas bunt i sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli w areszcie. Policjanci pojawiający się w naszych snach są tymi wszystkimi osobami, które na jawie sprawują nad nami władzę i mają prawo czegoś nam zakazywać, a więc mogą być naszymi rodzicami, nauczycielami czy innymi dorosłymi osobami, których musimy się słuchać. Policja może też być personifikacją naszych własnych zahamowań i ograniczeń, jakie sobie z różnych powodów stawiamy.

Kiedy przydarza nam się sen o policji, przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, jak we śnie dogadujemy się z policjantami, gdyż jest to odzwierciedlenie naszego stosunku do narzuconych nam zasad i władzy, która je nam narzuciła. Jeśli więc we śnie jesteśmy pozytywnie nastawieni do policji, czyli zgadzamy się odpowiadać na pytania, czujemy skruchę za czyny, których się dopuściliśmy i nie próbujemy kłamać czy uciekać, oznacza to, że na jawie mamy szacunek do osób, które mają nad nami władzę, nawet jeśli nie zawsze o tym pamiętamy i to okazujemy. Gdy zaś nie chcemy pozwolić się zaaresztować czy odmawiamy składania zeznań, jest to znak, że na jawie chcemy sami siebie kontrolować i nie zgadzamy się na narzucanie nam czyjejś woli.

Jeśli natomiast śni nam się, że policja nas złapała czy w jakiś sposób ukarała, oznacza to, że na jawie towarzyszy nam poczucie winy, którego możemy sobie do końca nie uświadamiać, a jego powodem jest uczynek, jakiego się dopuściliśmy lub uczucia, jakie żywimy, mimo iż nie powinniśmy.

Interpretowanie snów o policji według Freuda

Freud uważał, że jeśli we śnie pojawia się motyw popełniania jakiegoś przestępstwa, jest to nic innego jak wyraz utajonych pragnień śniącego, który chce dopuścić się takich czynów na jawie.

Interpretowanie snów o policji według Junga

Jung uważał, że jeśli we śnie pojawia się motyw popełniania jakiegoś przestępstwa, świadczy to o istnieniu we wnętrzu osoby śniącej jakichś mrocznych skłonności, które są nieodłączną częścią ludzkiej natury i jako takie, powinny być zaakceptowane.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o policji w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.