Sennik Sen o podróżySen o pociągu

Sen o pociągu

Podróż może pojawiać się w naszych snach w przeróżnych kontekstach, zwykle zupełnie realistycznych, na przykład kiedy przeżywamy ponownie podróż, jaka miała miejsce w naszym życiu czy też kiedy wybieramy się niebawem w podróż i już o tym intensywnie myślimy.

Czasami jednak śni nam się też, że wybieramy się w podróż, ale nie dochodzi ona do skutku, na przykład dlatego, że coś znienacka staje nam na drodze. Różnie też możemy czuć się podczas podróży, niezależnie od tego, jaki jest jej cel i co dzieje się po drodze, tak samo jak możemy podróżować różnymi środkami transportu, od całkiem zwyczajnych, po zupełnie nietypowe.

Interpretowanie snów o podróży

Kiedy podróż w jakimś kontekście pojawia się w naszym śnie, może to być znak, że podświadomie pragniemy osiągnąć wyższy poziom rozwoju wewnętrznego i poszukać prawdy o samym sobie. Może też zapowiadać, że niebawem wkroczymy w całkiem nowy etap naszego życia, w którym doświadczymy duchowego oświecenia i będzie to miało wielkie skutki dla naszej egzystencji.

Podróż morska pojawiająca się w naszym śnie to znak, że staramy się zgłębiać tajniki naszego nieświadomego umysłu, ale na razie dotykamy zaledwie jego powierzchni. Podróż w górach nawiązuje do zwiększania naszych zasobów intelektualnych, co może nam się powodzić lub nie, w zależności od tego, jak wygląda nasza wspinaczka. Zastanowić powinniśmy się też, czy nasza podróż wiedzie przez utarte ścieżki, a jeśli tak, to jak one wyglądają, czyli czy znajdują się na nich jakieś przeszkody, które musimy pokonać, czy też przeciwnie, idzie nam się po nich łatwo, przyjemnie i szybko. Jeśli śni nam się podróż przez pustynię, jest to nawiązanie do naszej duszy i stan pustyni odzwierciedla stan naszego wnętrza na jawie.

Ważne w tego rodzaju śnie jest też to, czy mamy świadomość celu, jaki znajduje się u końca naszej podróży, bo jeśli tak, to zmierzanie do owego celu sygnalizuje, że na jawie czynimy znaczne postępy w osiągnięciu rzeczywistego celu. Jeżeli zaś śni nam się, że błądzimy bez celu i nie wiemy, po co właściwie jest nam ta podróż, oznacza to, że czujemy się zagubieni w życiu i brakuje nam pewności siebie oraz zdecydowania.

Również sposób podróżowania jest istotny i ma znaczenie symboliczne, musimy więc zwrócić uwagę na to, czy podróżujemy pieszo, jakimś konkretnym środkiem transportu czy może na grzbiecie jakiegoś zwierzęcia.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o podróży w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.