Sennik Sen o pobycie w szpitaluSen o szpitalu

Sen o szpitalu

Tak jak pobyt w szpitalu na jawie nie jest dla nikogo z nas przyjemny, tak i we śnie motyw ten rzadko pojawia się w miłym kontekście. Zazwyczaj w dodatku śni nam się, że nie wiemy, dlaczego znajdujemy się w szpitalu i jaki jest nasz stan, co tylko pogłębia naszą dezorientację i budzi w nas szereg obaw.

Czasami też może śnić nam się, że jesteśmy ciężko chorzy albo doznaliśmy poważnego urazu, na przykład zdajemy sobie sprawę z tego, że straciliśmy którąś kończynę.

Interpretowanie snów o pobycie w szpitalu

Sny tego rodzaju zwykle nie pojawiają się u nas przypadkowo, ale zdarzają nam się wówczas, gdy na jawie znajdujemy się w szczególnie stresującej sytuacji czy też doznajemy niepowodzenia za niepowodzeniem, przez co czujemy się nieszczęśliwi i rozgoryczeni.

Czasami mogą być związane z naszym stanem zdrowia, zwłaszcza jeśli na jawie oczekujemy jakiegoś zabiegu czy rzeczywiście czeka nas pobyt w szpitalu, niemniej częściej tego rodzaju sny mają metaforyczny wymiar i odnoszą się do naszego stanu emocjonalnego. Jeśli więc taki sen pojawia się u nas, powinniśmy postarać się zminimalizować ilość problemów, z którymi zmagamy się w obecnym czasie, bo jest to bardzo wyraźny znak od naszej podświadomości, że mamy na głowie zdecydowanie za dużo spraw i wpływa to na nas bardzo negatywnie.

Przy interpretowaniu snów o pobycie w szpitalu przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, co nam dolega i której części ciała dotyczy problem, ponieważ każdy narząd możemy odnieść do konkretnej sfery naszego życia. Ważne jest też nasze samopoczucie we śnie, stosunek, jaki przejawiają do nas osoby, które także w nim występują, a także to, czy mamy dobrą opiekę, czy przeciwnie – nikt się nami nie zajmuje i jesteśmy zdani sami na siebie.

Interpretowanie snów o pobycie w szpitalu według Junga

Jung uważał, że sen o pobycie w szpitalu to niezawodny znak, że osoba śniąca podświadomie czuje potrzebę wewnętrznego pojednania, a także wie, że wymaga to od niej czasu i wielkiej cierpliwości, by mogła wrócić do swej właściwej równowagi.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o pobycie w szpitalu w senniku.

3 komentarze

  1. misiowalapka
  2. Maria
  3. Dora

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.