Sennik Sen o plaży lub oceanieSen o plaży

Sen o plaży

Plaża i ocean zwykle pojawiają się w naszych snach w bardzo przyjemnym kontekście, kojarzącym się ze słońcem, odpoczynkiem i wakacjami.

Rzadziej śni nam się plaża i woda stanowiące dla nas zagrożenie, na przykład związane ze sztormem, panującym mrokiem czy niebezpiecznym wirem, który porywa nas i unosi, a my nic nie możemy na to poradzić.

Interpretowanie snów o plaży lub oceanie

Woda może pojawiać się w naszych snach z bardzo prozaicznego powodu – kiedy przez sen czujemy, że musimy odwiedzić toaletę albo czujemy się bardzo spragnieni, na przykład z powodu wysokiej temperatury panującej w pomieszczeniu. Jeśli zaś śni nam się wzburzona woda i niebezpieczny ocean, może to oznaczać, że na jawie boimy się wody, choć możemy wcale nie mieć tego świadomości, zwłaszcza jeśli na co dzień nie mamy styczności z większymi zbiornikami wodnymi.

Jeśli śni nam się, że jesteśmy na wakacjach nad oceanem czy w ogóle na plaży, może to zapowiadać, że już niebawem otworzą się przed nami zupełnie nowe perspektywy i będziemy mogli w znaczący sposób odmienić swoje życie. Jeśli śnimy, że toniemy w oceanie, jest to znak, że ciężka praca, jaką wykonamy, bardzo nam się opłaci, bo dzięki temu odniesiemy ogromny sukces.

W przypadku interpretowania snu, w którym pojawia się woda, musimy też wziąć pod uwagę jej jakość. Jeśli śni nam się woda czysta i przejrzysta, jest to znak, że na jawie jesteśmy ludźmi wyróżniający się swoją kreatywnością. Może to również zapowiadać, że nadchodzi dla nas dobra passa, podczas której wkroczymy na ścieżkę rozwoju i wreszcie podniesiemy swoją samoocenę. Brudna woda oceaniczna zwiastuje dla nas kłopoty i utrudnienia na naszej drodze do celu. Jeśli we śnie wpadliśmy do oceanu, wieszczy to dla nas jakieś nagłe zmiany, których możemy spodziewać się w naszym życiu w najbliższym czasie. Jeżeli śni nam się, że boimy się wody, może to oznaczać, że na jawie mamy kłopoty natury emocjonalnej lub też obawiamy się zgłębić swą naturę, bo wydaje nam się, że nie będziemy w stanie zaakceptować wszystkich swoich cech.

Gdy śni nam się spokojny ocean z gładką powierzchnią, jest to sygnał od naszej podświadomości, że jeśli tylko podejmiemy odpowiednie starania, na pewno uda nam się dotrzeć do nieświadomych sfer naszego umysłu. Gdy widzimy wzburzony ocean i falującą powierzchnię, jest to znak, że skrywamy w swym wnętrzu rzeczy, których na razie nie powinniśmy poznawać, bo mogą nas wprawić w prawdziwe przerażenie.

Wyjaśnienie snu, w którym pojawia się ocean lub plaża może też być znacznie bardziej prozaiczne i świadczyć o tym, że marzą nam się wakacje i odpoczynek od monotonnej codzienności.

Interpretowanie snów o plaży lub oceanie według Freuda

Freud uważał wodę za znak, iż śniący wraca nieświadomie do czasów z życia płodowego, a także porodu i wczesnego dzieciństwa, którego na jawie nie pamięta. Wodę przynoszącą zagrożenie uważał zaś za oznakę, iż osoba śniąca ma jakieś obawy dotyczące życia seksualnego lub też ma problem z nocnym moczeniem się i zjawisko to budzi w niej wielkie obawy.

Interpretowanie snów o plaży lub oceanie według Junga

Jung uważał wszelką wodę za metaforę wszystkiego, co kobiece, a także nieświadomości, zaś zbiorniki wodne to według niego symbole zbiorowej nieświadomości. Uważał też, że jeśli we śnie mężczyzny pojawia się motyw obaw związanych z wodą, to świadczy to o jego lęku na jawie żywionym wobec kobiet lub przed własną emocjonalną i uczuciową stroną osobowości, kojarzoną z cechami typowo kobiecymi.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o plaży lub oceanie w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.