Sennik Sen o piwnicySen o piwnicy

Sen o piwnicy

Piwnica to przydatne miejsce, służące nam do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, zwykle takich, które aktualnie nie są nam potrzebne, ale jeszcze kiedyś na pewno będą.

Jednak w naszych snach zwykle piwnica pojawia się jako miejsce mroczne, napawające nas obawą czy nawet przerażeniem wynikającym z przekonania, że czai się w niej coś, co może nam zagrozić.

Interpretowanie snów o piwnicy

Pomieszczenia znajdujące się w różnego rodzaju budynkach pojawiających się w naszych snach to metafory różnych stron naszej osobowości. Piwnica jest fundamentem każdego budynku, w którym występuje, a także przechowuje się w niej przedmioty, których na daną chwilę się nie używa, zatem łatwo możemy domyślić się, że we śnie piwnica jest symbolem ukrytych stron naszej podświadomości, do których na co dzień nie mamy dostępu.

Spychamy tam wszelkie pragnienia czy marzenia bądź też popędy, o których nie chcemy myśleć i nie dopuszczamy, by przedostały się do naszej świadomości. Ponadto w miejscu tym znajdują się nasze doświadczenia i wspomnienia, których z jakiegoś powodu, czy to braku czasu, czy dlatego, że nie jesteśmy jeszcze na to gotowi, nie przetworzyliśmy.

Interpretowanie snów o piwnicy według Freuda

Freud pomieszczenia znajdujące się w budynkach utożsamiał z kobietami, zaś przejścia pomiędzy nimi uważał za metaforę stosunku płciowego. Piwnicę można zaś według jego nauk uważać za metaforę nieświadomych części umysłu osoby śniącej.

Interpretowanie snów o piwnicy według Junga

Jung uważał piwnicę za metaforę nieświadomego umysły i twierdził, że jeśli we śnie pojawia sie motyw obaw związanych z zejściem w jej głąb, to jest to znak, iż osoba śniąca na jawie nie chce zagłębiać się w głąb swego nieświadomego umysłu, co pozwoliłoby jej poznać zakamarki jej własnej osobowości.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o piwnicy w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.