Sennik Sen o pieniądzachSen o pieniądzach

Sen o pieniądzach

Pieniądze pojawiają się w naszych snach stosunkowo często, przede wszystkim dlatego, że są bardzo ważnym elementem naszego życia i często robimy z nich użytek. Śni nam się nie tylko, że je zarabiamy, ale też znajdujemy, gubimy czy też wygrywamy bądź poddajemy je innym czynnościom.

Czasem też mogą śnić nam się pieniądze fałszywe, na przykład w takim kontekście, że sami je fałszujemy, czy też posługujemy się fałszywymi albo odkrywamy, że nie są to prawdziwe pieniądze.

Interpretowanie snów o pieniądzach

Pieniądze jako symbol senny oznaczają czas oraz naszą energię życiową, rzadziej możemy utożsamiać je z miłością. Jeśli więc śni nam się, że nie mamy pieniędzy albo obawiamy się, że nam ich nie wystarczy i doświadczymy niedostatku, oznacza to, że na jawie obawiamy się utraty sił lub boimy się, że nie wystarczy nam na coś czasu. Jeśli śnimy o tym, że jesteśmy bardzo skąpi, może to być odzwierciedlenie naszego złego stanu na jawie, spadku sił oraz lęku przed śmiercią – tego rodzaju sny zwykle pojawiają się u ludzi starszych i schorowanych, tak samo jak sny o braku pieniędzy.

Kiedy śni nam się, że coś jest zbyt drogie, byśmy mogli sobie na to pozwolić bądź też mamy przeświadczenie, że zapłaciliśmy za coś znacznie więcej niż było to warte, oznaczać to może, że w rzeczywistym życiu obawiamy się, iż włożyliśmy w coś zbyt duży wysiłek albo zapłata za nasze zaangażowanie w coś będzie nieproporcjonalna do naszego wysiłku, zatem kompletnie nam się to nie opłaci.

Jeżeli w naszym śnie pojawia się motyw problemów z długami, których nie możemy spłacić, jest to wyraz naszych obaw przed poniesieniem za coś konsekwencji w przyszłości, które mogą się dla nas okazać bardzo poważne, dlatego już teraz podświadomie się tym zamartwiamy. Jeśli śni nam się, że trwonimy pieniądze, oznacza to, że na jawie wiedziemy rozwiązły tryb życia i podświadomie zdajemy sobie sprawę z tego, że prędzej czy później odczujemy tego negatywne skutki. Może to również oznaczać, że czujemy się źle z tym, że nie możemy odwzajemnić czyichś żywionych wobec nasz uczuć bądź wiemy, że marnujemy swoją energię na bezproduktywne działania, ale i tak z jakiegoś powodu nie chcemy tego zmienić. Kiedy śni nam się, że prosimy kogoś bliskiego o pomoc finansową, lecz zostaje nam ona odmówiona, jest to znak, że na jawie odmawiamy komuś swoich uczuć i podświadomie źle się z tym czujemy. Jeżeli we śnie produkujemy fałszywe pieniądze, oznacza to, że sami siebie ganimy za nieuczciwość emocjonalną w stosunku do którejś z bliskich nam osób.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o pieniądzach w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.