Sennik Sen o pająkuSen o pająku

Sen o pająku

Pająki pojawiają się w naszych snach stosunkowo często i mają bogatą symbolikę jako symbol senny. Przeważnie śni nam się, że widzimy pająka czy też większą ich ilość, czas też pojawia się motyw ugryzienia nas przez pająka, rzadziej śnimy o pająkach nietypowych rozmiarów, które wzbudzają w nas strach i obrzydzenie, nawet gdy nie zagrażają bezpośrednio naszemu życiu czy zdrowiu.

Czasem też śni nam się, że zabijamy pająka, a ponieważ według wierzeń ludowych zabicie tego zwierzęcia przynosi nieszczęście, zwykle sen ten budzi w nas spory niepokój.

Interpretowanie snów o pająku

Pająka można utożsamiać z losem, a także z przeznaczeniem i niszczycielską siłą, czasem sieć pajęcza symbolizuje złudzenie, jakiemu ulegamy. Pająk może być również symbolem nadopiekuńczej matki, która zupełnie dominuje nad swymi dziećmi i nie pozwala im na żaden przejaw swobody.

Jeśli więc śni nam się, że zaplątaliśmy się w pajęczynę, może to być znak, że jesteśmy mocno związani ze swym domem rodzinnym i więzi te krępują nas, ale nie jesteśmy w stanie się od nich uwolnić.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o pająku w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.