Sennik Sen o nożuSen o nożu

Sen o nożu

Rzadko zdarza się, by nóż pojawiał się w naszym śnie w mało znaczącym kontekście i był mało wyrazisty jako symbol. Zazwyczaj przebieg takiego snu może być dla nas pełen obaw, mrożący krew w żyłach, a nawet prawdziwie dramatyczny, w zależności od rozwoju sytuacji.

W każdym z tych przypadków nóż jako symbol senny ma duże znaczenie i z całą pewnością nie powinniśmy go bagatelizować, lecz postarać się zbadać, co może znaczyć ów sen.

Interpretowanie snów o nożu

Nóż we śnie zazwyczaj oznacza podział, zatem może nawiązywać do jakiegoś rozstania w naszym życiu, na przykład takiego, którego presja na nas ciąży, a my wcale sobie go nie życzymy. Może również symbolizować męski pierwiastek, umiejętność logicznego myślenia i intelekt w ogóle, zaś jeśli nóż jest ząbkowany albo kuchenny, może to nawiązywać do kobiecości, gdyż zdecydowanie są to atrybuty kobiece. Może to nawiązywać do ciepła domowego ogniska, co kojarzymy ze sprawami cielesnymi, lub do pożywienia duchowego.

Jeśli śni nam się, że widzimy nóż, może to również oznaczać, że na jawie jesteśmy bardzo wyuzdani w sprawach seksualnych i nie istnieją dla nas praktycznie żadne ograniczenia w tej materii. Gdy śni nam się, że ostrzymy nóż, może to oznaczać, że na jawie pragniemy zwieść w jakiejś sprawie osobę, z którą pozostajemy w związku uczuciowym. Jeśli zaś w naszym śnie nóż ostrzy osoba, która na jawie jest nam bliska, może to być sygnał od naszej podświadomości, że człowiek ten będzie chciał wyrządzić nam jakąś krzywdę.

[Głosów: 1   Average: 1/5]
Ocena znaczenia snu Sen o nożu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.