Sennik Sen o niewykonalnym zadaniuSen o niewykonalnym zadaniu

Sen o niewykonalnym zadaniu

Czasami śni nam się, że robimy coś, czego nie jesteśmy w stanie dokończyć i robimy to nadal, mimo iż nasze zadanie nie może się powieść. Zazwyczaj jest to droga bez końca, na przykład zmierzanie do szczytu, który ciągle się przed nami oddala, wylewanie wody, której poziom ciągle się uzupełnia czy inne podobne czynności, które z góry skazane są na niepowodzenie.

Ponadto zwykle w śnie takim im bardziej staramy się dokończyć naszą pracę, tym bardziej nam się to nie udaje i doskonale wiemy, że tego nie zmienimy, ale i tak nie jesteśmy w stanie zrezygnować.

Interpretowanie snów o niewykonalnym zadaniu

Jeśli sen taki pojawia się w naszym śnie, jest to znak, że na jawie czujemy frustrację z jakiegoś powodu, choć być może nie do końca jesteśmy tego świadomi. Może to na przykład oznaczać, że na jawie znajdujemy się w jakiejś beznadziejnej sytuacji, z której nie ma dobrego wyjścia, dlatego musimy w niej dalej tkwić. Może to być na przykład jakaś relacja, która nie jest dla nas dobra i wiemy, że nie ma ona przed sobą przyszłości, ale z jakiegoś powodu na razie nie staramy się jej zakończyć. Sen ten jest dla nas przestrogą, że jeśli nie zmienimy swojego podejścia i nie podejmiemy jakichś radykalnych kroków, na pewno nie będzie to miało dla nas dobrych skutków i jeszcze przez długi czas nie uda nam się wyjść z tej patowej sytuacji.

Interpretowanie snów o niewykonalnym zadaniu według Freuda

Freud uważał, że jeśli taki sen się pojawia, jest to wyraz masochistycznych skłonności umysłu osoby śniącej, który poprzez ten sen chce wymierzyć jej swoistą karę. Może to być wynik na przykład dobrego okresu, jaki ma miejsce w życiu śniącego, co jest poparciem tezy odwrócenia, typowej dla Freuda.

Interpretowanie snów o niewykonalnym zadaniu według Junga

Jung uważał, że jeśli we śnie pojawiają się sceny, które wzbudzają u osoby śniącej poczucie frustracji, to jest to znak, że na jawie ma ona jakieś zaburzenia emocjonalne lub też w jej wnętrzu rozgrywa się konflikt, na przykład pomiędzy męskim i żeńskim pierwiastkiem czy między świadomym i nieświadomym umysłem.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o niewykonalnym zadaniu w senniku.

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.