Sennik Sen o nieużywanych pokojachSen o nieużywanych pokojach

Sen o nieużywanych pokojach

Nieużywane pokoje zwykle pojawiają się w naszych snach, w których spacerujemy po jakimś budynku i nagle odkrywamy w nim nieznane nam pomieszczenia.

Przeważnie są one ewidentnie opuszczone i zaniedbane, zapomniane przez wszystkich, ale dla interpretacji naszego snu mogą mieć bardzo duże znaczenie.

Interpretowanie snów o nieużywanych pokojach

Jeśli w naszym śnie pojawia się jakiś budynek, który możemy utożsamić z domem, jest to bez wątpienia wyraz symboliczny naszej psychiki lub życia, często nawiązuje do naszej przeszłości i konkretnego okresu z naszej egzystencji. Poszczególne pomieszczenia są zaś różnymi aspektami naszej osobowości i mają bardzo duże znaczenie.

Jeśli więc śnią nam się nieużywane pokoje czy w ogóle pomieszczenia, może to oznaczać, że są w naszym życiu jakieś uczucia, które już wygasły czy też relacja, która już się zakończyła, ale w pewnym sensie nadal ma dla nas znaczenie, choć na jawie możemy nie być tego do końca świadomi.

Jeżeli zaś śni nam się, że odkrywamy nagle jakieś nieużywane pokoje i jest to dla nas miła niespodzianka, może to być sygnał od naszej podświadomości, że mamy w sobie jakiś wielki potencjał, z którego jednak na razie nie czynimy użytku i nasz nieświadomy umysł daje nam znak, że powinniśmy to w sobie wreszcie odkryć.

Interpretowanie snów o nieużywanych pokojach według Freuda

Według Freuda wszelkie pokoje pojawiające się w snach to metafora kobiet, zaś połączenia między nimi to ewidentny podtekst seksualny.

Interpretowanie snów o nieużywanych pokojach według Junga

Jung uważał budynki, które można utożsamić z domem, za metaforę jaźni osoby śniącej. Nieużywane pokoje uważał za znak, że w śniącym znajdują się ukryte zdolności i potęga, których nie ma świadomości, gdyż podświadomie stara się je w sobie tłumić lub ukrywać, a to niedobrze, ponieważ dzięki nim jest on w stanie osiągnąć wyższy stopień samoświadomości i zgłębić tajniki swojej jaźni.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Ocena znaczenia snu Sen o nieużywanych pokojach w senniku.

1 sen

  1. Julia

Sennik : dodaj swój sen

Opisz poniżej swój sen związany z tym symbolem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.